poniedziałek, 13 maja 2013

Jeszcze raz o obligacjach korporacyjnych Marvipolu / Odbicie na akcjach Ulmy

W zeszłym tygodniu pisałem w komentarzu o spieniężeniu pozycji obligacyjnej na papierach Getin Noble Banku serii GNB0218. Nadal uważam że jest to najciekawszy spośród papierów tej spółki (najwyższa rentowność) i że posiada potencjał do dodatkowego zysku wskutek wzrostu wyceny nominału do ok. 103%.


Pozycję zamknąłem ze względu na chęć nabycia dodatkowych papierów Marvipolu - najbliższej serii MVP0613. Ostatnio domknąłem operację. Plan zakłada trzymanie do wykupu, który ma nastąpić1 lipca 2013 r. W związku z przedłużoną promesą na leasing zwrotny Prosta Tower, oraz ogłoszonej dobrej sprzedaży mieszkań za okres I-IV 2013, myślę że jest duża szansa na rolowanie większości kwoty z 39,4 mln zł w tej serii. Spółka mając możliwość leasingu zwrotnego biurowca z którego uzyska ponad 60 mln zł, uzyskuje dodatkową negocjacyjną kartę przetargową.

 Kupno jest powyżej nominału (cena nabycia to ok. 100,70%) lecz za brak konwersji tej serii obligacji na akcje, spółka płaci premię 6% wartości nominalnej obligacji. Oznacza to, że rentowność inwestycji po uwzględnieniu prowizji wynosi 5,1% z premii i 0,8% z odsetek do wykupu, co daje ok. 5,9% zysku brutto w około 40 dni co się równa 45% brutto w skali roku :)

Ciekawie działo się na akcjach Ulmy (wynajem szalunków budowlanych). Wystąpiło silne odbicie z ok. 37 zł aż do prawie 54 zł lecz obroty jak to na Ulmie niskie. W tej chwili akcje są notowane po 46,50 zł. Myślę że warto cierpliwie czekać na powrót w okolice 54-55 zł, gdzie zatrzymały się wzrosty z lutego-marca 2013 r. Co dalej - zobaczymy po zachowaniu technicznym i po komunikatach ze spółki. Wart dodać, że około tygodnia temu Dom Inwestycyjny BRE Banku odświeżył pozytywną rekomendację dla Ulmy z ceną docelową na 56,20 zł (link)


Myślę że w długim horyzoncie Ulma może zobaczyć znacznie wyższe poziomy niż te 56 zł ale do tego potrzeba co najmniej roku czekania, aż do realizacji wejdzie nowa perspektywa budżetowa UE i w Polsce rozpoczną się nowe kontrakty infrastrukturalne oraz realizacja kontraktów energetycznych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze niecenzuralne, nie odnoszące się do posta, pisane tylko w celach marketingowych i z użyciem opcji Anonimowy - będą usuwane.

W celu komentowania bez logowania, wybierz opcję Nazwa/adres URL