poniedziałek, 8 listopada 2010

W poszukiwaniu nowych szczytów i nowych rozwiązań

Rynki akcji i surowców na wiadomość o dalszym rozluźnieniu polityki pieniężnej w USA zareagowały dalszymi wzrostami. Przewidzenie takiego zachowania było o tyle trudne, że wzrosty trwają już od wielu tygodni a wiadomość nie była zaskoczeniem (mogła być w cenach). Rynki mogły zareagować korektą zgodnie ze strategią sprzedawania faktów.

Trudno powiedzieć, jak wysoko zajdą ceny najbardziej popularnych walorów / surowców ale obecne wzrosty nie są dyskontowaniem wzrostu przyszłych zysków przedsiębiorstw czy cen surowców wskutek większego wzrostu gospodarczego. To wszystko jest lokowaniem w najbardziej płynne instrumenty miliardów niskooprocentowanych dolarów, które "powstają" wskutek polityki FED. Bank Rezerwy Federalnej ma nadzieję, że przy okazji powstaną miejsca pracy w USA i zwiększy się konsumpcja.

Mam wrażenie, że po zakończeniu w/w działań cel zostanie częściowo osiągnięty ale koszt leczenia problemów powstałych "przy okazji" będzie większy niż osiągnięte korzyści.

Dlatego zastanawiam się, co można zrobić by po pierwsze ochronić posiadane środki przed przyszłymi kryzysami a po drugie, czy są sposoby aby osiągać zyski na tak zmiennym i nieprzewidywalnym rynku kapitałowym.

Na pewno aby wiedzieć jak działać, warto czytać co inni mają do powiedzenia. Dlatego zapraszam do pobrania kolejnego, szóstego już numeru Equity Magazine.

Zapraszam również do podawania w komentarzach linków do opracowań, które próbują odnaleźć odpowiedzi na wyżej zadane pytania.

3 komentarze:

 1. Jeśli chodzi o ceny surowców, to spodziewajmy się wzrostu cen ropy. Po ostatnich akcjach jakie USA wyprawa z Haiti można się domyślić, że wywoływane kataklizmy w tamtych rejonach wywoływane są celowo, aby przejąć kontrolę nad złożami surowców.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem pod wrażeniem - magazyn ma coraz wyższy poziom a treść prezentuje się bardzo profesjonalnie!

  OdpowiedzUsuń
 3. @ kredyty gotówkowe

  teraz jeśli bym wchodził w surowce z nastawieniem na wzrosty, to tylko przez opcje long call czyli płacę premię i mam zysk jeśli zrealizuje się scenariusz. Druga kwestia że premie są dość drogie bo zmienność rośnie a rynek jest wysoko.

  OdpowiedzUsuń

Komentarze niecenzuralne, nie odnoszące się do posta, pisane tylko w celach marketingowych i z użyciem opcji Anonimowy - będą usuwane.

W celu komentowania bez logowania, wybierz opcję Nazwa/adres URL