piątek, 10 września 2010

Nowy Equity Magazine - w poszukiwaniu inspiracji inwestycyjnych

Nie, to nie jest reklama kolejnego numeru Equity Magazine (który można pobrać tutaj ;) ). Nie trzeba go już bowiem reklamować a przynajmniej nie na tym blogu. Obecny numer czytałem jako inwestor  w poszukiwaniu inspiracji. 

Zaciekawiły mnie te oto artykuły, do których tytułów dodałem cytaty z treści:

1. Dlaczego wybieramy akcje których nie chcemy? Błędy poznawcze i ich wpływ na decyzje (str. 4-6)
"Jeśli dostrzeżesz wypaczenie w swoich decyzjach, nie bój się przyznać, że popełniasz błędy, bo tylko wtedy będziesz potrafił je naprawić."

2. Obligacje korporacyjne i komunalne. Gra warta ryzyka? (str. 12-14)
"Niektóre obligacje potrafią dać zarobić powyżej 15% w skali roku. Niesie to ze sobą duże ryzyko (dlaczego firma oferuje aż tyle?) ale istnieje taka możliwość."

3. Zrzuć to z głowy. Zwiększ swoją efektywność (str. 26-27)
"Twój umysł to komputer, który jest w stanie robić wiele rzeczy na raz. Jednak im więcej procesów jest włączonych, tym mniejsza jego wydajność."

4. Charakter inwestora a strategia inwestycji na giełdzie. Recenzja książki Richarda Kocha "Sztuka wyboru akcji" (str. 28-30)
"W niej przedstawione jest 10 podstawowych sposobów na długoterminowe, samodzielne i zyskowne inwestowanie na giełdzie."

5. Narzędzia giełdowego wróżbity część I (str. 34-36)
"Można uzyskać z wyróżnieniem dyplom najlepszej uczelni ekonomicznej na świecie i poznać wszystkie zasady zarówno analizy fundamentalnej jak i technicznej i pomimo tego wciąż być zagubionym jak dziecko we mgle..."

6. Value investing - inwestowanie w wartość (str. 39-40)
"Poprzez znaczące sukcesy, jakie odnieśli przedstawiciele tej szkoły, termin jest dość popularny. Jednak popularności w słowach towarzyszy nieobecność założeń tej szkoły w czynach inwestorów - zarówno indywidualnych jak i instytucji"

Ciekawych artykułów jest więcej. Tym razem skupiłem się na czytaniu i polecaniu tych, które będą pomocne dla inwestora akcyjnego. Autorami są cenieni przeze mnie za wartościowe opinie właściciele stron o inwestowaniu a zarazem praktycy inwestycyjni.

Szczególnie polecam nr 3 z powyższej listy. Często (np. teraz) mam uczucie, że myślę jednocześnie o zbyt wielu sprawach, co "blokuje" u mnie efektywne myślenie a w takich warunkach trudno o właściwe decyzje.

Tematem kolejnego wpisu będzie obiecana już lista pomysłów inwestycyjnych: w spółki z GPW, pozycje walutowe i opcje na różnorakie instrumenty.

Na koniec dowcip inwestorski:
Źródło: www.zazzle.co.uk

Inwestowanie w wartość. Sztuka kupowania tanio i sprzedawania jeszcze taniej.

1 komentarz:

  1. Dobra wiadomość. Magazyn starannie przygotowany, sporo ciekawych zagadnień finansowych, pisanych przejrzystym językiem. Chociaż polecam zamiast w GPW i handel bardziej iść w stronę tematyki: oszczędzanie, inwestowanie, kredyty gotówkowe czy inne pochodne tematy. To jest oczywiście moje osobiste zdanie. Przyznam szczerze, że nie wiedziałem wcześniej o Equity. Dopiero tutaj na stronie udało mi się dotrzeć do tej informacji.

    OdpowiedzUsuń

Komentarze niecenzuralne, nie odnoszące się do posta, pisane tylko w celach marketingowych i z użyciem opcji Anonimowy - będą usuwane.

W celu komentowania bez logowania, wybierz opcję Nazwa/adres URL