poniedziałek, 5 października 2009

Wrześniowe blogowanie - podsumowanie miesiąca

We wrześniu blogi odnotowały 5.696 odsłon oraz 909 w kanałach RSS/Atom co oznacza wzrost o 1% w porównaniu z sierpniem i daje 220 wyświetleń dziennie (wykres poniżej). Całkiem nieźle, biorąc pod uwagę że we wrześniu zamieściłem 9 wpisów a miesiąc wcześniej 18 czyli dwa razy więcej. Oznacza to jak sądzę, że wcześniejsze posty "pracują na siebie" także w kolejnych miesiącach.

Razem 4 blogi posiadają  obecnie 167 subskrypcji przez kanały RSS/Atom i e-mail. Wcześniej zmian subskrypcji nie śledziłem, ale myślę że w porównaniu z sierpniem mamy spory wzrost.

Zadaniem informatycznym jest dla mnie teraz tak uporządkować strony, by łatwiejsze było wyszukiwanie wpisów historycznych, nietylko poprzez przeglądanie archiwum, ale także np. poprzez tagi (etykiety).




Przychody z reklam Google AdSense wzrosły miesiąc do miesiąca o 12% do $25,91 czyli znacznie mocniej niż ilość wyświetleń. Miesiąc wcześniej dynamika przychodów wyniosła 50% (wykres poniżej).




Trzeci wykres oddaje stawki za kliknięcia w reklamy:




Czwarty i ostatni wykres, oddaje tzw. klikalność, czyli upraszczając ilość kliknięć w reklamę przypadająca na 100 wyświetleń.



Posty z cyklu "Podsumowanie blogowania" mają na celu ułatwić analizę tego, jakie są efekty  mojej działalności w blogosferze. Mam też nadzieję na uzyskanie wskazówek od Czytelników, co ich zdaniem jest na blogu do poprawy (dobrze byłoby wskazać też jak to zrobić). Myślę tu głównie o kwestiach technicznych dotyczących projektowania bloga.

Wszystkim śledzącym wpisy dziekuję, zapraszam do komentowania i używania czata po prawej stronie bloga (Shoutbox).

7 komentarzy:

 1. Ciekawiej byłoby jakbyś ujawnił oddzielne statystyki dla każdej ze swoich stron. Jaki procentowy udział w całym ruch ma Abecadło?
  pozdrowienia

  OdpowiedzUsuń
 2. Abecadlo ma ok. 80-85% ruchu i taka tendencja się mniej wiecej utrzymuje. Tu też zostawiam najwięcej swojego czasu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Hello!!!...I have gone through your blog its great...WELL DONE..visit my one and learn how to earn money by blog..http://www.formakingmoneyonline.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Strasznie niskie stawki w Adsense się zrobiły. Z drugiej strony w Adkontekst jest podobnie, tyle że w złotówka... Ważne, że z miesiąca na miesiąc wykresy wyglądają coraz lepiej.

  Pozdr.

  OdpowiedzUsuń
 5. Sytuacja jest rozwojowa. Trzeba tylko ciagle inwestować czas w rozwój i dzialać kreatywnie. To nie przychodzi samo, trzeba pracowac reguarnie.

  OdpowiedzUsuń
 6. o ile sie nie myle to za ujawnianie tych zarobkow google moze cie zbanowac z adsense. sprawdz w ich regulaminie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Dzieki za uwage, sprawdze. Widzialem na innych blogach takie informacje choc u mnie faktycznie może opisalem to bardziej szczególowo.

  OdpowiedzUsuń

Komentarze niecenzuralne, nie odnoszące się do posta, pisane tylko w celach marketingowych i z użyciem opcji Anonimowy - będą usuwane.

W celu komentowania bez logowania, wybierz opcję Nazwa/adres URL