wtorek, 4 sierpnia 2009

Podsumowanie blogowania - lipiec 2009

Blogi w lipcu zanotowały 3.994 wyświetleń plus 465 wyświetleń w kanałach RSS, razem 4.459 co oznacza wzrost o niecałe 5% w porównaniu z czerwcem. W czerwcu dynamika wyniosła 60% więc mamy wzrost wyświetleń ale znaczne spowolnienie tempa wzrostu:


Przychody z reklam Google AdSense wzrosły miesiąc do miesiąca o 22% do $15,43 . Miesiąc wcześniej dynamika wzrostu wyniosła 69%:


Udział ilości kliknięć w reklamy do wyświetleń stron (tzw. CTR) wyniósł 1,39% i jest to już drugi z rzędu spadek o 20% miesiąc do miesiąca. Oznacza to, że jest coraz więcej osób, które czytają bloga, ale nie korzystają z reklam:Sytuację ratuje wzrost średniej stawki za klik w reklamę o prawie 46% do $0,25. Przyczyną takiej sytuacji jest prawdopodobnie wzrost ilości kliknięć w reklamy firm zagranicznych, które generalnie lepiej płacą.

W lipcu pisałem wiele o gazie ziemnym i rachunkach forex do pochodnych na gaz ziemny, stąd prawdopodobnie większa ilość takich reklam i kliknięć.

Wnioski

Blog wyczerpuje powoli moim zdaniem swoją dynamikę oglądalności. Zmiany miesiąc do miesiąca będą prawdopodobnie już jednocyfrowe wzrostowe lub spadkowe. Aby pobudzić bloga, będzie konieczna modyfikacja treści (poszerzenie, pogłębienie) i wyglądu/funkcjonalności.

Plany

Blog jest narzędziem do prezentacji mojej strategii i poglądów, które się zmieniają tylko w ten sposób aby wyjść na korzyść inwestowaniu. Dlatego będę dążył do popularyzacji bloga wśród inwestorów i osób które nie inwestują ale chcą zgłębić tą tematykę.

Aby tego dokonać, należy zwrócić się do czytelników innych blogów o inwestowaniu i for dyskusyjnych o tematyce inwestycyjnej.

Na blogu miałem pisać też o lokatach, kontach itp. Najlepsze konto z dzienną kapitalizacją - Eurobank. Najlepsza lokata - w Open Finance (Noble Bank) albo w Getin Banku. Najlepsze i najtańsze konto - eKonto w mBanku. Tyle w temacie. Jeśli ktoś potrzebuje więcej info, można zapytać na czacie po prawej stronie bloga.

Od czasu do czasu będę publikował na tematy powiązane, tzn. oszczędzanie, inwestowanie w nieruchomości, być może numizmatyka monet srebrnych i złotych. Wszystko zależy od tego, czy mam "wenę twórczą" lub czy widzę w danym rynku niedowartościowanie i wynikający z tego potencjał dla zysku.

Dziękuję Czytelnikom za zainteresowanie i zapraszam po więcej.

Wszelkie opinie i wnioski można zgłaszać na chacie.

4 komentarze:

 1. i czytelnicy czekają na więcej ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Myślę żeby zwiększyć oglądalność to musisz tworzyć takie wartościowe tematy ,które coś komuś dają wymiernego.
  Z tego co sam zauważyłem to np.najlepiej oprocentowane lokaty (np.Eurobank),niższe prowizje i zniżki po uzyskaniu członkostwa w SII,Porównanie prowizji i obsługi DM i IKE,
  Wyszukiwanie mocno niedowartościowanych akcji,surowców o dużym potencjalnym zysku,
  prezentacje sprawdzonych zyskownych systemów inwestycyjnych,
  Więcej wpisów krótszych ,ale częstszych - im więcej nowości tym częściej się zagląda.
  Prezentacja zyskownego portfela też zwiększa oglądalność.
  Ogólnie to idziesz właściwą drogą w dobrym kierunku.
  Jak na razie to masz świetne wpisy i świetne inwestycje.
  Najważniejsza jest treść ,a wygląd ma już drugorzędne znaczenie.
  Sam śledzę blogi ,z których wynoszę jakąś wartość dodaną.Jeśli nic wartościowego nie wynoszę to przestaję zaglądać na konkretne blogi.

  Stachu

  OdpowiedzUsuń
 3. Co do wyglądu to mógłbyś wprowadzić jakieś obrazki nawiązujące do każdego tematu tak jak np. w Pb.pl a tło kremowe lub różowe - nie męczy tak wzroku jak białe tło.

  OdpowiedzUsuń
 4. @ Stachu

  dzięki za wartosciowy komentarz. Posty publikuję prawie codziennie ale mogę jeszcze zrobić to, że przestanepisać na blogu o IKE a przeniosę tu nowe treści związane z IKE. Na tamtym blogu i tak nie ma zbyt wiele do pisania bo w temacie stricte IKE się za wiele nie zmienia.

  To samo dotyczy nieruchomości. Na blogu o nieruchomościach wpisy pojawiają się bardzo rzadko.

  O spółkach których akcje kupuję też mogę pisać więcej pod kątem AF.Tak samo z wyszukiwaniem innych przydatnych tematów.

  Co do kwestii graficznych, eksperymentowałem z różnymi kolorami i biały na tło główne jednak najbardziej pasuje do tej skórki. Po bokach jest kolor kość słoniowa (wpada w szary i srebrny).

  Co do częstotliwości postów, najrzadziej pojawiają się co 2-3 dni a najczęściej dwa w ciągu dnia. Niektóre tematy da się wydzielić na oddzielny krótszy post a inne wymagają więcej miejsca (np. porównanie rachunków maklerskich będzie takim tematem).

  Na grafice komputerowej i projektowaniu blogów się nie znam ale w miarę upływu czasu moja wiedza rośnie i wygląd bloga też będzie zmieniany.

  Co do obrazków nawiązujących do tematu, do prawie każdego posta dodaję wykres albo zestawienie. Nie jestem zwolennikiem dodawania obrazków, które nic nie wnoszą do tematu a zajmują miejsce (choć wiem że one także przyciągają uwagę)

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Komentarze niecenzuralne, nie odnoszące się do posta, pisane tylko w celach marketingowych i z użyciem opcji Anonimowy - będą usuwane.

W celu komentowania bez logowania, wybierz opcję Nazwa/adres URL