piątek, 17 lipca 2009

Zniżki dla Inwestorów

Wczoraj otrzymałem pocztą moją pierwszą kartę członkowską Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych o numerze 4046/2009. Dla osób niewtajemniczonych wyjaśniam, że jest to organizacja zrzeszająca osoby zainteresowane inwestowaniem, głównie na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i na rynku New Connect.

Głównym bodźcem, który skłonił mnie do członkostwa nie był prestiż organizacji ani darmowy kwartalnik "Akcjonariusz" a zniżki, jakie wprowadziły głównie biura maklerskie i księgarnie we współpracy z SII. Do korzystania ze zniżek, potrzebne jest okazanie karty członkowskiej.

Obecnie posiadam dwa rachunki maklerskie, które "łapią" się na zniżki:

- rachunek w Domu Inwestycyjnym Bre Banku, gdzie mam obniżoną stawkę dla internetowego handlu akcjami z 0,39% do 0,35%, dla rynku kontraktów na indeksy z 9 zł do 8,50 zł i zniesienie opłaty za utrzymanie rachunku, które normalnie kosztuje 50 zł.

- rachunek w Alior Banku, gdzie prowizja za handel akcjami przez internet jest zmniejszona z 0,38% do 0,29%, dla kontraktów na indeks z 9 na 7 zł, dla kontraktów na akcje - 3 zł i na waluty - 1 zł. Prowadzenie rachunku jest bezpłatne.

Oprócz tego dzięki członkostwu otrzymujemy zniżki na rachunki maklerskie w DM Banku Ochrony Środowiska i KBC Securities, zniżki na książki w księgarniach PWN, Wigpress, na szkolenia, na sprzęt Dell'a, na usługi doradztwa prawnego i inne. Pełna lista zniżek znajduje się tutaj.

Członkostwo w SII niestety nie jest darmowe. Opłata roczna dla osób poniżej 26 lat wynosi 60 zł a dla pozostałych - 90 zł. Więcej informacji o opłacie członkowskiej znajdziecie tutaj.

5 komentarzy:

 1. Super informacja - takich więcej :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeżeli mogę coś dopowiedzieć to w XTB mają prowizję 0.25% za obrót akcjami (nie mniej niż 3zł), a wday tradingu 0.19% i 7.5 zł za kontrakt. Skoro i tak posiadasz u nich konto na platformie na OTC, to może warto i o akcjach pomyśleć?

  OdpowiedzUsuń
 3. @ Bartek,

  przy okazji otwierania rachunku do gazu ziemnego (platforma XTB Trader) otworzyłem też rachunek GPW (platforma Sidoma).

  Zastanawiam się jednak, czy przenosić tam stopniowo swoje aktywa giełdowe, jako że XTB ma jednak skromniejsze zaplecze finansowe i jest mniej wiarygodne niż np. DI Bre czy BOŚ. Ostatnio się nad BOŚ zastanawiam, prowizja 0,29% dla akcji jak ktoś ma członkostwo w SII.

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Aż tak bardzo bym się tym nie martwił:
  Ustawa o obrocie instrumentami finansowymi z dnia 29 lipca 2005r. :
  Art 133 - KDPW tworzy obowiązkowy system rekompensat (...) na wypłaty inwestorom (...)
  Art 135 - Uczestnictwo domów maklerskich w systemie rekompensat jest obowiązkowe
  i Art 139 - System rekompensat zabezpiecza wypłatę środków inwestorów (...) w 100% do równowartości w zł 3000 euro i w 90% nadwyżkę nad tą kwotą z górną granicą w wysokości 22000 euro.

  OdpowiedzUsuń
 5. Na początek przetestuję ich platformę na mniejszym zleceniu. Jeśli platforma jest dobra, można powoli akumulować tam akcje.

  Ostatnio mocno rozproszyłem "usługodawczo" swoje inwestycje: mam otwarte rachunki w 5 biurach maklerskich z czego używam 4, już nie wspominając o kontach bankowych bo mam otwarte 6 z czego używam 4. Ogarnąć to można, tylko zawsze trzeba zapisać w Excelu gdzie i skąd przepływają środki inwestycyjne.

  Jak dotąd widzę tego głównie plusy bo jak jest IPO, mam łatwiejszy dostęp do niego - jak nie jedno to drugie biuro jest agentem ;).

  Tak samo oferta prowizji dla GPW czy oprocentowania rachunków - stawki się mogą zmieniać ale skład czołówki jest podobny.

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Komentarze niecenzuralne, nie odnoszące się do posta, pisane tylko w celach marketingowych i z użyciem opcji Anonimowy - będą usuwane.

W celu komentowania bez logowania, wybierz opcję Nazwa/adres URL