środa, 15 lipca 2009

Więcej certyfikatów BPHFIZ Sektora Nieruchomości

Dzisiaj zrealizowało się oczekujące od ponad tygodnia zlecenie kupna certyfikatów nieruchomości BPH FIZ, cena ok. 69 zł/sztuka. W ten sposób wykorzystałem środki, które odpoczywały na IKE w DM BZ WBK po sprzedaży akcji Plaza Centers.

Poniżej 12-miesięczny wykres kursu (przedziały tygodniowe).


Certyfikaty będę trzymał aż do dojścia kursu do wartości z wyceny aktywów netto (obecnie 125 zł na certyfikat) lub do wykupu czyli maksymalnie 3-5 lat. Potencjał wzrostu to obecnie ponad 70%. Jako że większość certyfikatów kupiłem na rachunek IKE a do emerytury mam jeszcze ponad 30 lat, 5-letni horyzont inwestycji jest dla mnie jak najbardziej ok.

Po takiej sesji na GPW jak dzisiejsza, dobitnie widać że certyfikaty sąw krótkim terminie mało skorelowane z rynkiem. Poczas gdy indeksy wzrosły ponad 2%, ceny certyfikatów spadły o 0,5-1%. Wcześniej na spadkowym rynku od połowy czerwca, certyfikaty świetnie zachowywały swoją cenę. W dłuższym terminie certyfikaty powinny jednak rosnąć do swojej fundamentalnej wartości. Może to być wzrost stopniowy przez kilka lat a może też nagłe wybicie i osiągnięcie kursu z wyceny w tydzień. Tak czy inaczej kótkoterminowa spekulacja na tym walorze jest mało opłacalna bo ceny obecnie zmieniają się nieznacznie.

Plany na najbliższe dni

W horyzoncie 2-3 miesięcy, bardziej prawdopodobne jest, że indeksy wrócą do lipcowych minimów (ok. 1790 na WIG20) niż że rozpoczyna się już dalsza hossa po korekcie. Trzymam kupione już akcje (LC Corp, Noble Bank, PGF), certyfikaty i pozycję na gazie.

Gotówka czeka na spadki by odkupić niżej akcje Lotosu, Plazy Centers lub ING Banku. Możliwe też, że znajdę inne ciekawe spółki o dużym potencjale wzrostu i małym ryzyku spadku. W horyzoncie 3-6 miesięcy zakładam bowiem powrót wzrostów, prawdopodobnie ponad poziomy z czerwcowych szczytów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze niecenzuralne, nie odnoszące się do posta, pisane tylko w celach marketingowych i z użyciem opcji Anonimowy - będą usuwane.

W celu komentowania bez logowania, wybierz opcję Nazwa/adres URL