wtorek, 7 lipca 2009

Czerwcowe podsumowanie blogowania

Oprócz statystyk portfela inwestycyjnego, co miesiąc staram się publikować statystyki prowadzonych blogów. Tutaj, w blogosferze, również działam w kierunku utrzymania trendu wzrostowego.

Blogi w czerwcu zanotowały 4.255 wyświetleń, wzrost o 60% w porównaniu z 2.656 w maju.


Naliczone przychody z reklam AdSense wyniosły w czerwcu $ 12,64 co oznacza wzrost o 69% z $ 7,49 zanotowanych w maju.


Stawka CTR (click through rate) określająca ilość kliknięć w reklamy w stosunku do ilości wyświetleń wyniosła 1,74% co oznacza spadek o 20% w stosunku do 2,18% w maju.


Średnia naliczona stawka za kliknięcie w reklamę wyniosła $ 0,17 w porównaniu do $ 0,13 w maju. Wg opinii internautów, najdroższe są klikniecia w reklamy instytucji zagranicznych a najtańsze od mniej znanych firm regionalnych.

Na powyższe wyniki blogów myślę, że wpłynęła większa aktywność pisarska (na blogu abecadlo.info w czerwcu zamiesciłem 19 postów w porównaniu do 16 postów w maju).

Druga kwestia to zmiany wprowadzone na blogach, jak dodanie opcji subskrypcji postów, udostępnienie komentarzy dla internautów anonimowych, zamieszczenie czatu i zmiany graficzne, które mogą ułatwiać czytanie i przeglądanie.

Trwałe wzrosty cieżko osiągnąć dzięki ilości, bo zewsząd jesteśmy bombardowani rozmaitymi informacjami. Dlatego najtrwalsze wzrosty tak na giełdzie jak i w blogosferze pochodzą z wysokiej jakości.

Nieustannie szukam ciekawych opcji inwestycyjnych do portfela i sposobów na ulepszenie blogów. Winno się to przełożyć na rosnące ich statystyki i satysfakcję z wykonanej pracy, która jest dla mnie przyjemnością.

Tematy blogów

Tematyka blogów jest taka, która przede wszystkim mnie interesuje i mogę, jak sądzę, coś ciekawego o tym napisać. Są to wszelkiego rodzaju kwestie od zarabiania przez oszczędzanie do inwestowania czyli to co można nazwać dbaniem o finanse osobiste.

Niektóre tematy są szeroko i nieustannie opisywane na blogach innych autorów, dlatego obecnie nie podejmuję ich. Dotyczy to zwłaszcza oszczędzania, czyli aby regularnie odkładać część dochodów w celu stworzenia puli zapewniającej bezpieczeństwo finansowe a w dalszej kolejności pulę inwestycyjną, która pomnożona doprowadzi do bogactwa.

Łatwo znaleźć przydatne informacje nt oszczędzania w internecie. Dla Czytelnika pozostaje przede wszystkim zmienić nawyki, przełamać się i zacząć oszczędzać od teraz. Taka przemiana musi nastąpić od wewnątrz i tysiące przeczytanych stron na tysiącu blogów mogą nic nie zmienić, jeśli nie ma woli działania. Dotyczy to zresztą wszystkich płaszczyzn życia.

Ten sam temat różne osoby potrafią mniej lub bardziej ciekawie opisać, dlatego pewnego dnia napiszę o oszczędzaniu, starając się zrobić to jak najciekawiej.

Dziękuję Czytelnikom za aktywność, zapraszam do komentowania, czatowania, składania sugestii inwestycyjnych i bloggowych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze niecenzuralne, nie odnoszące się do posta, pisane tylko w celach marketingowych i z użyciem opcji Anonimowy - będą usuwane.

W celu komentowania bez logowania, wybierz opcję Nazwa/adres URL