środa, 20 maja 2009

Przenosiny IKE i jeszcze więcej akcji

W zeszłym tygodniu rozpocząłem proces przeniesienia konta maklerskiego IKE z Biura Maklerskiego DnB Nord do Domu Maklerskiego BZ WBK.

Dlaczego przenoszę konto maklerskie?
Dlatego, że DM BZ WBK w kwietniu zmienił ofertę, obniżając prowizje od transakcji zakupu i sprzedaży akcji i innych papierów nie będących obligacjami, do 0,39% z 0,49%. W BM DnB Nord stawka prowizji jest taka sama jak wcześniej i wynosi 0,38%, ale do tego trzeba doliczyć prowizje KDPW i GPW. Końcowa prowizja płacona w BM DnB Nord wychodziła mi średnio 0,5-0,6% czyli spadek prowizji będzie znaczący.

Dlaczego przeniosłem właśnie do DM BZ WBK?
Prowizje porównując BZ WBK adoPKO BP (trzeci gracz na rynku kont maklerskich IKE) są bardzo podobne a do wyboru BZ WBK skłoniła mnie lepsza opinia ogólna nt banku oraz fakt, że konto maklerskie ( w tym IKE) otworzone do 30 czerwca 2009, zwolnione jest z opłaty rocznej za rok 2009.

Korzystając z okazji, wpłaciłem trochę oszczędności do nowego IKE i kupiłem za nie więcej akcji spółki Plaza Centers, wczoraj po kursie 3,71 zł. Całkowitą obecną pozycję na tej spółce podam w zestawieniu miesięcznym na koniec maja.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze niecenzuralne, nie odnoszące się do posta, pisane tylko w celach marketingowych i z użyciem opcji Anonimowy - będą usuwane.

W celu komentowania bez logowania, wybierz opcję Nazwa/adres URL