środa, 13 maja 2009

Getin, LC Corp i Duda

Przed chwilą wykonało się złożone przeze mnie wcześniej zlecenie odkupienia akcji LC Corp po 1,31 zł. Na odkupienie przeznaczyłem całą kwotę wcześniej uzyskaną ze sprzedaży LC Corp, zwiększając dzięki temu ilośc akcji o około 2%. Jest to niewielki zysk, ale ważny w kontekście skutecznego przeczekania wzrostów cen LC Corp między transakcjami do 1,50 zł.

W tabeli miesięcznej będę podawał już tą nową cenę a zysk z wcześniejszej transakcji jest już wspomnieniem archiwalnym. Pamiątką po nim jest oczywiście wzrost wartości portfela na tamtej transakcji.

Zdaję sobie sprawę, że LC Corp może zanurkować nawet do 1,12 zł (wsparcie) i akceptuję to ryzyko. Długoterminowo cena akcji moim zdaniem będzie znacznie wyższa niż zapłacona obecnie i zrekompensuje ryzyko z nawiązką.

Odniosę się jeszcze do akcji Dudy. W najbliższej przyszłości nie wyobrażam sobie odkupienia tych akcji ze względu na słabość fundamentalną tej spółki. Myślę, że długoterminowo akcje spółki zachowają się znacznie gorzej niż rynek. Taki ubytek kapitałów własnych i wzrost zadłużenia wymusza przetrwaniową emisję akcji, np. po 1 zł. Jeśli dojdzie to do skutku, rozwodnione zostaną przyszłe zyski i obecnie niski wskaźnik ceny do wartości księgowej. Bez emisji natomiast nie widzę szans na to aby spółka wyszła na prostą.

Edit 13:34: Zrealizowała się właśnie transakcja odkupienia akcji Getin Holding po kursie 5,70 zł. Dzięki wcześniejszemu sprzedaniu i odkupieniu teraz, zyskałem prawie 3% więcej akcji. Jednocześnie widzę, że akcje Getin Holding spadają dalej w kierunku 5,50 zł. Niestety nie zdążyłem na czas zmodyfikować zlecenia więc teraz pozostaje mi przeczekać spadki, czekać na dalsze wzrosty i może coś uszczknąć przy kolejnej korekcie.

Może wiele osób dziwić moje "bycze" nastawienie. Wywodzi się ono z przekonania, że akcje spółek, które posiadam, są w atrakcyjnych cenach dla inwestora długoterminowego i spokojnie można z nimi czekać do pełnego rozwoju hossy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze niecenzuralne, nie odnoszące się do posta, pisane tylko w celach marketingowych i z użyciem opcji Anonimowy - będą usuwane.

W celu komentowania bez logowania, wybierz opcję Nazwa/adres URL