czwartek, 14 maja 2009

Elastyczny portfel GPW

Każda sytuacja na giełdzie może czegoś nauczyć i każdą można wykorzystać lub nie dla dobra portfela.

Skutkiem wczorajszych spadków za oceanem jest wczorajsza popołudniowa i dzisiejsza poranna przecena na GPW. Myślę, że jest to dobra okazja do zajmowania długiej pozycji po niższych cenach.

Dlatego sprzedałem prawie wszystkie posiadane akcje Prospera po 8,21 zł, jak zakładałem. Następnie za uzyskane pieniądze kupiłem akcje Noble Banku po 3,89 zł, Lotosu po 16,30 zł. Zostało mi też trochę gotówki. W przybliżeniu, pieniądze ze sprzedaży PSP rozdysponowałem w następujących proporcjach:
Noble Bank - 30%
Lotos - 40%
gotówka - 30%

Planuję jeszcze jedne zakupy, ale czekam na odpowiednią cenę akcji upatrzonej spółki.

Edit: 17:00: Dzisiaj blisko zamknięcia sesji zrealizowane zostało zlecenie kupienia akcji Plaza Center po kursie 3,69 zł. Tym samym całość gotówki została zagospodarowana. Pozostaje jeszcze niewielki pakiecik akcji Prospera, który mam na drugim rachunku maklerskim - na IKE. Tamten pakiecik sprzedam w najbliższym czasie, myślę w okolicach kursu 8,20 zł. Pieniądze mam zamiar przeznaczyć na dokupienie akcji jednej z już posiadanych w portfelu spółek.

2 komentarze:

 1. Cześć! Zdzichu widzę, że mocno stukasz po klawiaturze :) Oby tak dalej:) Ale mam do Ciebie pytanie: czym tak ogólnie się zajmujesz? Żyjesz z inwestowania? Jeśli chcesz, to możesz skasować komenta, a odpowiedzieć na gg. Ja nie mogę się przez gg zapytać bo siedzę na nie swoim kompie...
  A i jeszcze gratulacje bloga sindicator, inwestujesz wg wskazań tego narzędzia?
  Pozdrawiam i zapraszam

  OdpowiedzUsuń
 2. Ad sindicator, tak uzywam regularnie by szukać tanich i dobrych spólek. Dzieki temu moge sprawdzic caly rynek ze tak określe, od podszewki w kilkadziesiat minut.
  Na pozoztale pytania odpowiedzialem na gg.

  OdpowiedzUsuń

Komentarze niecenzuralne, nie odnoszące się do posta, pisane tylko w celach marketingowych i z użyciem opcji Anonimowy - będą usuwane.

W celu komentowania bez logowania, wybierz opcję Nazwa/adres URL