środa, 1 kwietnia 2009

Przegląd portfela GPW

Wczoraj pozbyłem się certyfikatów funduszu inwestycyjnego zamkniętego SECUSFIZ. Uznałem, że większy potencjał wzrostu jest w spółkach na giełdzie.
SECUSFIZ posiada w swoim pakiecie akcje PZU, które jak się dowiedziałem można obecnie kupić ok. 20% poniżej ceny jaką płacił SECUS.

SECUS kupił także około roku temu za większość środków z emisji certyfikatów, akcje dewelopera działającego w Krakowie - SENTO i na tej transakcji zanotował wzrost wartości certyfikatów. Od czasu zakupu dewelopera akcje podobnych spółek na GPW spadły o 60-70%, tak wiec nie wiem jak możliwe, aby cena pakietu dewelopera niepublicznego utrzymała swoją wartość.
Doszedłem do wniosku, że walor trzeba zastąpić innymi.
W ten sposób dzisiaj portfel wzbogacił się o akcje:
PGF - zwiększyłem zaangażowanie po kursie 21,06 zł / akcje
Noble Bank - również dokupiłem, po kursie 2,97 zł / akcje
Getin Holding - to nowa pozycja. Akcje kupione po 4,00 zł / akcję. Obserwowałem tą spółkę od dłuższego czasu. Przekonała mnie do siebie bardzo dobrymi wynikami na tle rynku, lepszą kontrolą kosztów, szybką reakcją na zmieniające się warunki i oczywiście niską wyceną akcji. Cena docelowa to co najmniej 10-krotność zysku za poprzedni rok, czyli ok. 8 zł.
LC Corp - też nowa pozycja, zakupiona po 0,70 zł / akcję. Spółka deweloperska Leszka Czarnieckiego jest również dobrze zarządzana, do tego jest wspierana kapitałowo przez głównego akcjonariusza. Wartość aktywów netto na akcję to 2 zł i będzie to moja minimalna cena docelowa.

1 komentarz:

  1. Jakby nie patrzeć, giełda rośnie i większość spółek podąża za nią. Też kupiłem LC Corp, bo akurat nie mam za dużo kapitału, a niska cena akcji tej spółki jest dla mnie bardzo przystępna. Poza tym, tak jak piszesz, wartość księgowa wynosi 2,1 zł, co obecnie wskazuje na bardzo korzystną okazję do zakupu.

    OdpowiedzUsuń

Komentarze niecenzuralne, nie odnoszące się do posta, pisane tylko w celach marketingowych i z użyciem opcji Anonimowy - będą usuwane.

W celu komentowania bez logowania, wybierz opcję Nazwa/adres URL