czwartek, 26 września 2013

Jak efektywnie korzystać z konta z Premią w BGŻ

Już około 2 lata funkcjonuje w BGŻ Konto z Premią w wysokości 1% pensji, maksimum 50 zł miesięcznie. Mam przyjemność korzystać z niego prawie od początku i przez ten czas zebrałem od banku około tysiąca złotych. Przy założeniu kontynuacji tego typu korzyści corocznie (nie w tym to innym banku czy z promocji w innej instytucji), po 30 latach odkładając i inwestując te pieniądze, można zebrać spory kapitał.

Konto z premią BGŻ
Konto z Premią BGŻ, źródło: www.bgz.pl

Jak się zaczęła przygoda z premią

Na początku do otrzymania 50 zł miesięcznie wystarczał przelew z dowolnego rachunku i 3 transakcje kartą na dowolną kwotę. Z czasem przybywało obostrzeń programu, z których najistotniejsze weszły w życie w maju i sierpniu tego roku.

Zmiany w programie - więcej wymogów

3 transakcje kartą na dowolne kwoty zostały po jakimś czasie zastąpione na transakcje na w sumie 300 zł miesięcznie a od 28 maja 2013 na 500 zł miesięcznie. Od sierpnia został dodany dodatkowy warunek posiadania kredytu  gotówkowego, limitu w koncie lub lokaty/konta oszczędnościowego na kwotę co najmniej 5000 zł. Opłata za kartę wzrosła z 5 zł/mies do 6 zł/mies a jeśli nie zrobimy transakcji na sumę 500 zł - do 9 zł/mies. Też został ograniczony proceder, kiedy możemy z innego własnego konta przelać co miesiąc 5000 zł by podbić premię do poziomu maksymalnego.

Z komentarzy w sieci domyślam się, że wiele osób szukających okazji, przy takim skomplikowaniu sprawy zamknęła konto w BGŻ i skorzystała z innych promocji, np. tej w BZ WBK, która daje do 700 zł w 10 miesięcy za używanie ich Konta Godnego Polecenia (50 zł/mies. + 200 zł na koniec). 

Moje podejście do konta w BGŻ po zmianach w regulaminie promocji

Na premię z BGŻ patrzę teraz trochę przez pryzmat modelu cyklu życia produktu, gdzie jest faza dynamicznego rozwoju, faza 'dojnej krowy' i faza schyłkowa, gdzie produkt wychodzi z rynku.

Wskutek zmian, jakie nastąpiły w programie konta BGŻ z Premią, nie jest ono w fazie dynamicznego rozwoju a faza dojnej krowy też już nieco przybladła. Mimo to, sądzę że ta faza jeszcze się nie skończyła. Paradoksalnie, przez to że wielu 'wyjadaczy wisienek' odpadło od peletonu, program w obecnym kształcie może się zakonserwować na długo, np. na kolejny rok.

Przy premii 50 zł/mies., 6 zł opłacie za kartę i powiedzmy 4 zł na straconych odsetkach, jako że lokaty w BGŻ są niżej oprocentowane niż gdzie indziej, konto w BGŻ dalej może przynosić 'na czysto' ok. 40 zł/miesiąc.

Konto z Premią w BGŻ a promocja Konta Godnego Polecenia w BZ WBK

Promocja w BZ WBK daje więcej, bo 50 zł/miesiąc i to bez kosztów i z mniejszymi wymaganiami. Dlatego z promocji w BZ WBK też korzystam :) 

Konto Godne Polecenia BZ WBK, 700 zł Premii
Konto Godne Polecenia BZ WBK, źródło: www.bzwbk.pl

Począwszy od czerwca, kiedy skorzystałem z oferty w BZ WBK, otrzymuję już po uwzględnieniu opłat, około 90 zł/mies. premii z obu kont. 

Ktoś może powiedzieć, że szkoda fatygi, robić różne przelewy, liczyć operacje kartą, itd. Każdy ma inny charakter i inne potrzeby. Mnie te zabiegi odpowiadają a że robię to w podobny sposób w BGŻ od 2 lat, jest to już nawyk i ilość wysiłku jest zminimalizowana.

Skorzystanie z nowej promocji wymaga poznania zasad, założenie konta, itp. co na początku jest czasochłonne. W BGŻ comiesięcznych obowiązków jest kilka, lecz początkowe wysiłki związane z założeniem konta i poznaniem zasad, już dawno się zamortyzowały. 

Jak mówią, diabeł którego się zna, jest mniej straszny. Dlatego jeśli się już 'rozszyfruje' wymagania banku i znajdzie sposoby jak je co miesiąc spełnić, kontynuacja udziału w promocji będzie opłacalna.

W przypadku pytań, jak pomóc sobie spełnić określone wymogi Konta z Premią w BGŻ, zapraszam do ich zadawania w komentarzach lub przez mój email kontaktowy podany w prawej kolumnie bloga. Chętnie podzielę się doświadczeniami :)

4 komentarze:

 1. Ha, to już wiem, skąd wziąłeś kasę na wykupienie Rysia :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hej Bartku, rozgryzłeś mój system :)

   Pozdrawiam,
   Zdzichu

   Usuń
 2. Jak słyszę/widzę słowo promocja od razu niedobrze mi się robi. Po pierwsze nie wierzę że coś takiego ma miejsce. Myślę gdzie i kiedy będę musiał dopłacić za promocję, gdzie jest * ukryta.

  OdpowiedzUsuń
 3. Co raz więcej pojawia się tego rodzaju promocji i ofert w ramach których możemy zyskać premie finansowe. Pojawiają się nawet osoby które zaczynają się już specjalizować w zarabianiu na tego rodzaju produktach a więc otwierając konto w odpowiednim momencie a następnie w odpowiednim momencie je zamykając, tak by nie być na tym stratnym a zyskać.

  OdpowiedzUsuń

Komentarze niecenzuralne, nie odnoszące się do posta, pisane tylko w celach marketingowych i z użyciem opcji Anonimowy - będą usuwane.

W celu komentowania bez logowania, wybierz opcję Nazwa/adres URL