wtorek, 4 czerwca 2013

Do zgarnięcia 200 zł od ING

ING promuje się na Grouponie. Można dostać 200 zł za otwarcie i używanie karty do konta. Co trzeba zrobić? W skrócie, wziąć bezpłatny groupon, otworzyć konto i maksymalnie przez 3 miesiące (do końca sierpnia) wydać 1000 zł kartą w transakcjach bezgotówkowych.

                                                   źródło: groupon.pl


Szczegóły promocji na Grouponie tutaj. Regulamin promocji tutaj a szczegóły Konta z Lwem Direct tutaj.

Oferta na Grouponie jest ważna do 9 czerwca. Formularz otwarcia konta trzeba wysłać do 16 czerwca.

Warto wspomnieć, że jeśli się nie wykona transakcji bezgotówkowych kartą na 200 zł miesięcznie, bank wówczas pobierze 7 zł opłaty. Wpłaty i wypłaty w siedzibie banku kosztują po 9 zł.

Podsumowując, myślę że warto się schylić po 200 zł wykonać co miesiąc przez 3 miesiące płatności za co najmniej 200 zł ale w sumie co najmniej 1000 zł tak by dostać premię. 

Uwaga! Premia jest wypłacana do końca miesiąca po którym spełniono warunku płatności 1000 zł kartą, więc jeśli wyrobimy transakcje do końca czerwca, będzie można dostać dwie stówki do końca lipca.

Czy warto używać tego konta później? Po otrzymaniu premii niech każdy sam zdecyduje. Sam jeszcze nie używałem konta w ING ale mam zamiar spróbować. Groupon już "kupiony" :)

Dodano 5 czerwca:

Uwaga uwaga!

Dla części osób (w tym dla mnie) w trakcie składania wniosku o otwarcie konta przez internet, po podaniu danych osobowych, w tym numeru Pesel, pojawia się informacja o niemożności skorzystania z oferty.

Zgodnie z informacją z infolinii ING, będzie tak jeśli ktoś był klientem ING Banku.

Jako że zacząłem proces otwierania konta przez link z Grouponu i jeśli nie posiadałem wcześniej konta w ING to mogę proces otwarcia skończyć w oddziale i mam dostać premię tak jakbym całość załatwił przez internet.

Myślę że w ten sposób ING chce odrzucić "wyjadaczy wisienek" którzy już wcześniej korzystali z promocji w ING i zamknęli konto. Szkoda tylko że wprost nie informują o tym w regulaminie promocji a zamiast tego stwarzają przeszkodę techniczną.

Pytaniem jest też dlaczego nie mogłem otworzyć konta skoro nigdy nie byłem ich klientem? Przypomniałem, że kilka lat temu składałem wniosek o przeniesienie do ING OFE. Ostatecznie dokumentów przeniesienia nie odesłałem ale wcześniej przez internet podałem im swoje dane i pewnie w ramach grupy kapitałowej je skopiowali...

Dodano 6 czerwca:

Wczoraj otworzyłem konto w ich oddziale, pokazując kupon groupon i wyjaśniając kwestię problemu technicznego. Mam dostać premię tak jak osoby zakładające konto przez internet.

Osoby które są w ich bazie danych, mogą mieć problem z otwarciem konta przez www. Jeśli jednak pofatygujemy się do oddziału, konto można otworzyć i skorzystać z promocji. Nie wiem jednak czy to też dotyczy osób które miały u nich konto i niedawno je zamknęły czy tylko tak jak ja, które były w bazie ale nigdy nie miały konta.

5 komentarzy:

 1. juz raz była taka promocja w ING - wtedy tez na grouponie - i dostałem chyba 300 zl, zamknąlem to konto. Pytanie czy mogę być uczestnikiem promocji teraz??

  OdpowiedzUsuń
 2. Punkt 3.1.1. regulaminu promocji określa:

  " 1. Uczestnikami Promocji mogą być osoby fizyczne będące zarejestrowanymi użytkownikami serwisu www.groupon.pl i uprawnione do zawarcia umowy o prowadzenie Konta z Lwem Direct (zwanego w dalszej części regulaminu „Kontem”), które spełnią łącznie poniższe warunki:

  1.1) na dzień rozpoczęcia promocji nie były posiadaczami Konta z Lwem: Direct, Klasyczne, Student, Komfort, VIP dla klientów indywidualnych w ING Banku Śląskim,"

  czyli jak rozumiem jeśli teraz nie jesteś ich klientem (zamknąłeś konto) to możesz skorzystać z promocji.

  OdpowiedzUsuń
 3. Założyłem konto w tamtym roku z identycznej promocji, bez problemów, ale jestem cały czas w ING OFE ;-) Kase wypłacili, potem kartę zlikwidowałem (7 PLN/mc albo 200 PLN na zakupach), zostawiłem samo konto, bo i tak jest darmowe.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wczoraj założyłem konto w oddziale, obsługa bardzo miła, nawet przywitała mnie dyrektor regionu ;)

  Karta ma przyjść w ciągu 2 tygodni.

  Dowiedziałem się też dlaczego nie mogłem otworzyć przez internet: jakieś 4 lata temu w firmie w której pracowałem, miałem pełnomocnictwo do konta firmowego w ING. Wychodzi na to, że osoby których Pesel mają w bazie nie mogą otworzyć konta w tej promocji przez internet.

  OdpowiedzUsuń

Komentarze niecenzuralne, nie odnoszące się do posta, pisane tylko w celach marketingowych i z użyciem opcji Anonimowy - będą usuwane.

W celu komentowania bez logowania, wybierz opcję Nazwa/adres URL