piątek, 8 czerwca 2012

Wrażenia z konferencji Wall Street 16

Jeśli ktoś interesuje się inwestowaniem na polskiej giełdzie to na pewno warto brać udział w spotkaniach bezpośrednio z zarządami spółek. Nigdzie chyba nie zbiera się na raz tylu przedstawicieli emitentów co na zakopiańskiej dorocznej konferencji.

Spośród tegorocznych wystawców i prelegentów, najciekawsze wg mnie treści przedstawiły spółki Kruk (odzyskiwanie wierzytelności) i Magellan (finansowanie sektora medycznego). Cechą wspólną obu podmiotów jest udział w akcjonariacie Polish Enterprise Fund, który to wprowadził oba podmioty na giełdę (jako główny akcjonariusz). Wspólne jest także, że firmy te poprawiały swoje wyniki i sytuację fundamentalną nie tylko przed ale i po debiucie na GPW.

Po rozmowie z zarządami sądzę, że warto się przyglądać kursom akcji tych spółek i w razie pojawienia się gotówki w portfelu oraz atrakcyjnego kursu akcji, zakupić walory do portfela. Wskaźnikowo sporo tańszy jest Magellan, kurs wygląda też bardzo byczo. Z drugiej strony Kruk prowadzi perspektywiczną działalność także zagranicą. W długim terminie oba walory mogą być zyskowne ponad rynek.

Oba podmioty bardzo dobrze zniosły spadki i rok do roku wyszły na plus, przy mizernej kondycji szerokiego rynku:


Może zastanawiać, dlaczego pod hasłem konferencji umieściłem tylko nazwy tych dwóch spółek. Z pewnością znacie zasadę Pareto. Wiedza o tych dwóch firmach stanowiła może 5% wszystkich informacji jakie wyniosłem z konferencji. Dane były jednak na tyle ciekawe że to one w największym stopniu mogą się przełożyć na moje decyzje inwestycyjne.

6 komentarzy:

 1. Czy spotkania Wall Street to "furtka" do ogólnie pojętego zagadnienia "inwestowanie" ?

  OdpowiedzUsuń
 2. A jak wrażenia z targów mieszkaniowych w Toruniu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wrażenia takie że rynek pierwotny w Toruniu ma się dość dobrze, podczas gdy wtórny tkwi w marazmie.

   Usuń
 3. Sprzedałem PGE po 19,40 - realizacja zysku wobec zmniejszonego potencjału na dalszy wzrost po już zaszłej zwyżce.

  Sprzedałem Tauron po 4,79 zł w części jaką dokupiłem po 4,14 zł. Resztę kupioną po 5,03 zł trzymam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Za środki ze sprzedaży w/w spółek kupiłem pakiet Agory po 9,60 zł w strategii pod dywidendę. Zarząd rekomenduje 1 zł na akcję (yield 10,4%). Jutro WZA w tej sprawie. Ustalenie prawa do dywidendy planowane na 16 lipca a wypłata na 3 sierpnia.

  OdpowiedzUsuń

Komentarze niecenzuralne, nie odnoszące się do posta, pisane tylko w celach marketingowych i z użyciem opcji Anonimowy - będą usuwane.

W celu komentowania bez logowania, wybierz opcję Nazwa/adres URL