piątek, 23 lipca 2010

Huśtawka nastrojów

Kilka dni temu informowałem w shoutboxie, że zamknąłem ostatnią pozycję opcyjną short call na Wig20. Żartowałem, że rynek teraz może spokojnie rosnąć. Nomen omen tak się stało i od tamtego czasu indeks największych polskich spółek jest już około 100 pkt wyżej.

Dzisiaj ładnie zachowują się także akcje LC Corp, wcześniej jakby uśpione. Kurs niemrawo z opóźnieniem odbija i fundamentalnie jest szansa na większy wzrost. W ostatnich tygodniach prasa podała kilka informacji o budowie przez LCC osiedli mieszkaniowych w Krakowie, Wrocławiu i Katowicach, wszystkie informacje pozytywne. Kurs nie reagował (drobni inwestorzy nie chcieli brać akcji?).

Po dzisiejszej skali zakupów nieśmiało przypuszczam, że jakiś fundusz typu TFI albo inny większy gracz, aktualizował analizę fundamentalną spółki i dostrzegł sensowny potencjał wzrostu.


Jak widać na wykresie 6-miesięcznym, zaczął się ruch a jednocześnie kurs jest nadal blisko minimów (ograniczony potencjał spadków). Sam z racji planowanego kupna mieszkania, będę nieco wcześniej zamykał pozycję, tak aby wyjść na zero (kupowałem ostatnio po 1,60 zł). Będę jednak kibicował tym którzy mają możliwość dłuższego trzymania. Moim zdaniem jeśli koniunktura dopisze, wycena LC Corp na poziomie 2 zł za akcję jest jak najbardziej realna.

3 komentarze:

 1. LCC to ostatnia spółka którą mam na małym minusie w portfelu po ostatnim odbiciu - najtaniej brałem po 1.49 a potem uśredniałem w górę, także przy kursie 1.55 powinienem być na breakeven. Póki poniżej 1.40 nie spadnie to dalej będę trzymał jako dobry walor.

  Robiłeś jakiś ciekawe zmiany w portfelu?

  OdpowiedzUsuń
 2. @ Astakos,

  ostatnio fajnie dają mi zarobić wcześniej otwarte short call na gold, copper i USDPLN. Co sprzedam lub zamknę to teraz przelewam na rachunek w Polbanku na 5,5% netto.

  Też zgromadziłem sporo akcji TU Europa średnio po ok. 123 zł. Jak będzie debiut to w porównaniu do PZU, spółka ta jest warta ze 150 zł od akcji.

  Jak WIG20 podejdzie pod 2600 pkt, to będę brał short call z ceną rozliczenia 3000 pkt.

  Podobnie jak copper podejdzie pod 7500-8000 to będę otwierał dodatkowy short call.

  OdpowiedzUsuń
 3. LC Corp kupuje działki we Wrocławiu. Czy ktoś z Was wie co to za lokalizacja Dróżnicza 87 i 91?

  http://prnews.pl/nieruchomosci/lc-corp-kupuje-nowe-dzialki-54108.html

  OdpowiedzUsuń

Komentarze niecenzuralne, nie odnoszące się do posta, pisane tylko w celach marketingowych i z użyciem opcji Anonimowy - będą usuwane.

W celu komentowania bez logowania, wybierz opcję Nazwa/adres URL