poniedziałek, 28 grudnia 2009

Przegląd informacji ze spółek portfelowych

Przyszły Getin Noble Bank rozwija się poprzez przejęcia mniejszych podmiotów: podpisano umowę kupna GMAC Bank, kredytującego zakupy nowych i używanych samochodów. Obecnie trwają negocjacje kupna niemieckiego WestLB, specjalizującego się w obsłudze klientów korporacyjnych. (bankier.pl: 1, 2)

"Noble Bank jako grupa jest innowacyjna, jeżeli chodzi o tworzenie nowych rozwiązań, nowych produktów. Po fuzji w Getin Banku produktami zajmą się te same osoby, które tworzą je w tej chwili w grupie Noble Banku. Na pewno będzie więc dużo nowych, ciekawych rozwiązań. Zarząd pracuje obecnie nad strategią na Nowy Rok i kilka następnych lat. Zostanie ona przedstawiona rynkowi 11 stycznia 2010" - z wywiadu z prezesem Noble Banku. (bankier.pl: 1)

PGF rozszerza sieć detaliczną aptek poprzez kupowanie placówek, jak i zrzeszanie aptek niezależnych pod jedną marką. Konkurencja nie pozostaje w tyle. Firmy szukają sposobów na zwiększanie marży poprzez świadczenie aptekom usług księgowych, np. PGF, czy poprzez sprzedaż leków bez recepty pod własną marką, np. Torfarm. (parkiet.com: 1)

Polnord dzięki pozyskanym środkom z emisji akcji i sprzedaży powierzchni biurowej w Rosji, pozyskał finansowanie niezbędne do uruchomienia kolejnych projektów deweloperskich. Wskutek wpływu w/w działań, DI BRE wycenia akcje na 46,80 zł w 12-miesięcznej perspektywie docelowej. Wyniki III kwartału 2009 były bardzo dobre, lecz jednorazowe. Stąd nie powinny już mieć wpływu na zmianę kursu. (DI BRE: 1)

2 komentarze:

  1. Polnord to obok Ganta i J.W.Construction kandydat na gwiazdę 2010 r. Ciekawe czy tak faktycznie będzie. Póki co wykres nie zachęca, choć trzeba przyznać, że MACD wygenerował właśnie sygnał kupna.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ynwestor,

    też tak sądzę. Do tego grona dodalbym jeszcze LC Corp. Po uwolnieniu środków ze Sky Tower, przerzuci je na dzialalność operacyjną co powinno zwiększyć sprzedaż i oczywiście zyski. Kontrola kosztowa w tej spólce jest dobra, podobnie jak we wszystkich ze stajni Czarneckiego.

    OdpowiedzUsuń

Komentarze niecenzuralne, nie odnoszące się do posta, pisane tylko w celach marketingowych i z użyciem opcji Anonimowy - będą usuwane.

W celu komentowania bez logowania, wybierz opcję Nazwa/adres URL