środa, 4 listopada 2009

Podsumowanie blogowania - październik 2009

Październik to miesiąc znacznych wzrostów popularności blogów. Ilość wyświetleń w sumie wyniosła 13.762 czyli o 108% więcej (!) niż we wrześniu. Z tego 73% wygenerowały strony blogów a 27% ich kanały RSS. Poniżej wykres, jak zmieniała się ta wielkość w czasie:


Tak prezentuje się popularność poszczególnych blogów:


Czytałem regulamin Google AdSense i nie znalazłem tam informacji, czy można udostępniać CTR stron i stawki za klik czy przeciwnie, lecz jest klauzula poufności części danych. Jest też napisane, ze można udostępniać przychody brutto z AdSense. Dlatego ograniczę się do publikacji sumy przychodów brutto w poszczególnych miesiącach by nie narażać się na ewentualne naruszenie umowy:


Jak widzimy, zmiana miesięczna jest dodatnia i wyższa niż w poprzednim miesiącu. Efekt coraz wyższej bazy nie wpływa dotąd na dynamikę rozwoju i oby tak dalej.

Ilość statystyk, jakie mogę zamieszczać jest duża, lecz nie chcę niepotrzebnie wydłużać posta. Napiszcie proszę w komentarzach, co chcielibyście bym umieścił w kolejnym zestawieniu miesięcznym a postaram się temu sprostać.

Co do tematyki postów, dostrzegam duże zapotrzebowanie na bardziej szczegółowe informacje o spółkach z wykorzystaniem narzędzi analizy fundamentalnej. Postaram się umieszczać więcej tego typu informacji, w miarę jak doskonalę swoje metody analityczne.

Dziękuję wszystkim odwiedzającym i zapraszam do komentowania.

4 komentarze:

 1. Gratuluje przyrostów czytelników i wpływów z Adsense. A można wiedzieć ile blogów prowadzisz?

  OdpowiedzUsuń
 2. @ Jarek
  dzieki, to są 4 blogi, jak na wykresie nr 2, tez wymienione w prawej kolumnie u góry.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratuluję wyniku. Proponuję umieszczenie jeszcze statystyki dot. generowanych przychodów przez poszczególne blogi/strony - tak aby widać było, który zarabia najwięcej. Pozdr.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dzięki Karolina.

  Google zezwala umieszczać sumę przychodu z AdSense. Natomiast podzielenie jej na części i opisanie, która strona ile przynosi, mogloby być zlamaniem regulaminu a to oznaczaloby zablokowanie konta w AdSense a tego przecież nie chcemy ...

  OdpowiedzUsuń

Komentarze niecenzuralne, nie odnoszące się do posta, pisane tylko w celach marketingowych i z użyciem opcji Anonimowy - będą usuwane.

W celu komentowania bez logowania, wybierz opcję Nazwa/adres URL