wtorek, 8 września 2009

Sierpniowe blogowanie - podsumowanie miesiąca

Dziś opóźnione o dobry tydzień podsumowanie blogowania w sierpniu. Blogi odnotowały 5.860 odsłon (średnio 189 dziennie) oraz 681 kanałach RSS/Atom. Oznacza to wzrost o prawie 47% w porównaniu z lipcem:

Przychody z reklam Google AdSense wzrosły miesiąc do miesiąca o 50% do $23,13 czyli podobnie jak ilość wyświetleń. Miesiąc wcześniej dynamika wyniosła ok. 5%. Wychwyciłem też informację o najdroższym kliku jaki dotychczas zauważyłem. Był on wart $1,10 (!).


Trzeci i ostatni wykres oddaje klikalność w reklamy w stosunku do ilości wyświetleń:


Wzrost klikalności wyniósł 77% w porównaniu z poprzednim miesiącem i stanowi odwrócenie tendencji z czerwca i lipca, kiedy blogi odnotowały spore spadki CTR.

Z pozostałych danych, niestety spadła średnia stawka za klik o 42% do $0,14. W poprzednich miesiącach wynosiła ona $0,25 w lipcu i 0,17 w czerwcu.

W sierpniu odnotowałem 14 wpisów co jest spadkiem z 16 wpisów w sierpniu. Powód tego to częściowo urlop, przez co ostatnie 5 dni sierpnia były blogowo martwe. Tak samo pierwszy wpis we wrześniu napisałem dopiero wczoraj a wiec 8 września.

Rosnąca zsumowana ilość wyświetleń wskazuje jednak że to nie ilość wpisów ma decydujące znaczenie ale ich wartość dla czytelników. Tym optymistycznym akcentem kończę podawanie statystyk blogowania.

2 komentarze:

  1. Nurtuje mnie tez sprawa korekty do 1800. Co sądzisz na ten temat nie wydaje Ci się że giełda od dłuższego czasu jest już rozgrzana.
    MB

    OdpowiedzUsuń
  2. Giełda jest rozgrzana. Uważam że tak głęboka korekta jest jednak mało realna bo to spadek od szczytu o aż 20%. Bardziej prognozuję spadki do ok. 2000 pkt czyli ok. 15% ale wsystko sie moze zdarzyc.

    Korekta moze sie przeciagnac ale od teraz do grudnia taki poziom powinnismy zobaczyc. Moze to sie stac we wrzesniu ale nie musi.

    OdpowiedzUsuń

Komentarze niecenzuralne, nie odnoszące się do posta, pisane tylko w celach marketingowych i z użyciem opcji Anonimowy - będą usuwane.

W celu komentowania bez logowania, wybierz opcję Nazwa/adres URL