wtorek, 11 sierpnia 2009

Jak modyfikować strategię?

Kilka dni temu pisałem o strategii Kupuj plotki - sprzedawaj fakty i nabyłem kontrakty na akcje TP SA.

"Plotka" ma się zrealizować dzisiaj, lecz kurs jaki uznawałem za docelowy (16 zł), został już przebity i to przy wyraźnym wzroście obrotów w ciągu ostatnich sesji. Dlatego mam podstawy sądzić, że obecnie aktualny jest kolejny poziom docelowy dla wzrostów a mianowicie 18 zł. Oto jak prezentuje się wykres:


Korzystna informacja fundamentalna, która może się pojawić, ma szanse wynieść kurs TP nawet w okolice 18 zł, choć oczywiście nie od razu. W takim scenariuszu, myślę że bezpieczna będzie sprzedaż akcji, które będą rozgrzane wzrostami do czerwoności.

Należy też pamiętać, że w czerwcu skorygowano kurs TP o dywidendę, przez co spadł on o 1,50 zł. Gdyby dywidenda nie została odjęta, kurs teraz wynosiłby już 16,50 zł + 1,50 zł = 18 zł. Przy poziomie 18 zł, kurs będzie porównywalny do 19,50 zł sprzed odjęcia dywidendy.

Pomimo tego, w dalszym horyzoncie czasowym 3-12 miesięcy, możliwe będą wzrosty kursu do 20-21 zł ale z prawdopodobną korektą do 16-17 zł i długotrwałym poruszaniem się w przedziale 17-19 zł. Zależy to jednak od kondycji WIG20.

Jest też spore ryzyko, że informacja nie spełni oczekiwań rynku lub że wiele osób od razu zrealizuje zysk, przez co korekta (16 zł) wystąpi wcześniej. Dlatego wchodzenie przy obecnej cenie jest obarczone większym ryzykiem. Wskazane jest poczekać na ewentualną korektę do 16 zł.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze niecenzuralne, nie odnoszące się do posta, pisane tylko w celach marketingowych i z użyciem opcji Anonimowy - będą usuwane.

W celu komentowania bez logowania, wybierz opcję Nazwa/adres URL