wtorek, 21 lipca 2009

Sprzedaję kontrakty na WIG20

Wczoraj wieczorem postanowiłem a dzisiaj rano sprzedałem kontrakty na WIG20 po kursie 2000 punktów. Celem sprzedaży jest oczywiście zarobienie na korekcie ostatnich wzrostów WIG20. Drugim celem jest zabezpieczenie pozycji na akcjach posiadanych w portfelu spółek: LC Corp, Noble Bank, Polnord, które mogą okazać się się wrażliwe na spadki WIG20.


Jeśli natomiast WIG20 pójdzie dalej w górę, moje spółki również powinny iść w górę i strata na kontraktach zostanie przynajmniej częściowo pokryta zyskami z akcji.

W optymistycznym scenariuszu, spółki z portfela utrzymają swoje obecne kursy a skoryguje się tylko WIG20, wówczas saldo portfela byłoby dodatnie. Teraz jednak pragnę głównie zachować dotychczasowe wzrosty portfela, tak aby lipiec, podobnie jak inne dotychczas miesiące, zamknąć na wyraźnym plusie.

6 komentarzy:

 1. Polnord ma dzisiaj duże wzrosty ciekawe czy się utrzymają, Noble duży potencjał chociaż wolę Getin Co sądzisz o Petrolinvest bardzo duże wachania na tej spółce są pomimo wcześniejszych dosyć ciekawych info ?
  Derek

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciężko jest mi ustalić wartość akcji Petrolinvestu, za duzo jest tu kupowania przyszłości. Nie mogę więc jednocześnie stosować AF i AT. Tak więc w te akcje nie inwestuję.

  OdpowiedzUsuń
 3. Masz stopa na WIG20? Podzielisz się informacją gdzie ? ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. No no Zdzichu w ten sposób ograniczasz sobie wzrosty i spadki kapitału - czy chcesz tylko chronić kapitał ?
  Jak dotąd świetnie ci idzie ,tylko żebyś nie ugrząsł w tym trzęsawisku....

  JaCEK

  OdpowiedzUsuń
 5. @SmallCap

  Nie mam stopa bo to jest głównie transakcja zabezpieczająca ekspozycję na akcjach.

  co do gazu, napiszę na Twoje gg

  OdpowiedzUsuń
 6. @ Jacek

  ekspozycja na spadki wynikająca z kontraktów jest mniejsza niż zaangażowanie w akcjach.

  Po drugie, uważam, że spółki, które mam w koszyku, mają znacznie większy potencjał wzrostu niż WIG20 więc w razie dłużej trwających wzrostów szerokiego rynku, powinienem wyjść na plus a w razie spadków - w okolicach zera. Taki jest plan.

  OdpowiedzUsuń

Komentarze niecenzuralne, nie odnoszące się do posta, pisane tylko w celach marketingowych i z użyciem opcji Anonimowy - będą usuwane.

W celu komentowania bez logowania, wybierz opcję Nazwa/adres URL