czwartek, 16 lipca 2009

Jaki scenariusz dla giełdy?

Konsekwentnie w inwestycjach trzymam się scenariusza, w którym giełdy po korektach wchodzą w dalszą fazę wzrostu. Z tego powodu staram się sprzedawać akcje, kiedy w krótkim terminie wzrosty zdają się wyczerpywać a odkupić akcje w trakcie lub po korekcie.

Taka strategia nie zawsze się udaje w czystej postaci, jako że nasze poziomy sprzedania i odkupienia bywają nieskuteczne. Tak było z akcjami Lotosu, na których ustawiłem zlecenie kupna po 18,36 zł, podczas gdy Lotos spadł tylko do 18,50 zł. Dzisiaj Lotos jest po prawie 22 zł, czyli tak niewiele zabrakło do tak dużego zysku w tak krótkim czasie (wzrosty trwają dopiero czwarty dzień).

Wracając do strategii, w takiej sytuacji jak wyżej, szukam innych spółek, o podobnym niedowartościowaniu i ciekawej sytuacji kursu, które zapewnią korzystny stosunek zysku do ryzyka.

Dlatego dzisiaj zamiast Lotosu, do portfela wszedł Polnord. Cena zakupu to 30,35 zł za sztukę a udział w portfelu to około 15%. Kurs akcji tej spółki jest nadal w fazie korekty wzrostów, która jednak zdaje się wygasać. Są to moim zdaniem bardzo dobre warunki do wejścia. Jest bowiem szansa, że kurs wybije mocno w górę. Poniżej wykres Polnordu:

Pod względem fundamentalnym, opisywałem pokrótce Polnord na blogu tutaj.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze niecenzuralne, nie odnoszące się do posta, pisane tylko w celach marketingowych i z użyciem opcji Anonimowy - będą usuwane.

W celu komentowania bez logowania, wybierz opcję Nazwa/adres URL