wtorek, 9 czerwca 2009

Zmiany - RSS, chat, translator, AdSense i szata bloga

Wczoraj dzięki pomocy zaprzyjaźnionego bloggera, wreszcie udało mi się dodać do bocznej kolumny skrypty czata ShoutMix i Translatora Google, tak na wszelki wypadek jeśli ktoś będzie chciał czytać stronę np. po angielsku.

Czat ma służyć szybkiemu odpowiadaniu na pytania oraz komunikowaniu się bezpośrednio między użytkownikami bloga.

Zmieniłem też na jaśniejszy kolor bocznych pasków wokół bloga, tak aby zieleń nie przytłaczała użytkowników bo słyszałem takie uwagi. Też w ustawieniach komentarzy, wyłączyłem zabezpieczenie antyspamowe wprowadzania kodu z obrazka. To też powinno zachęcić do komentowania czy zadawania pytań. Jeśli spam nie będzie się pojawiał to nie będę przywracał zabezpieczenia.

Bardziej neutralna strona bloga powinna też ułatwić sprawę tym z Was, którzy zaglądają tu w trakcie pracy i nie chcą, by rzucała się ona w oczy intensywnym ubarwieniem, skupiając uwagę innych współpracowników.

Zrobiłem też zestawienie dotychczasowych dochodów bloga. Jedyne obecnie jego aktywne źródło to reklamy Google AdSense, z których naliczono mi do tej pory następujące kwoty:


Pierwsze dane to dane zbiorcze za marzec i kwiecień, tak więc wyniki miesięczny byłyby po około $2. Z kolei za czerwiec dane są nadal niepełne, jest to wynik do 8. dnia miesiąca. Generalnie można powiedzieć, że od powstania bloga, stabilnie przychód z AdSense się zwiększa i także w tym miesiącu mam nadzieje, że przekroczy $7.

Teraz spójrzmy na CTR kliknięć w reklamy:


CTR czyli wskaźnik click through rate, powstaje kiedy podzielimy ilość kliknięć w reklamę w stosunku do ilości jej wyświetleń. Jeśli ktoś dwa razy odwiedzi stronę i raz kliknie w reklamę, CTR wyniesie 50%. W praktyce takie wielkości się nie zdarzają i CTR na większości stron nie przekracza 3-5% co jest uważane za dobry wskaźnik.

Oprócz AdSense, jestem zapisany w Programie Partnerskim Zlotych Myśli (ebooki i audiobooki o samodoskonaleniu) oraz w PP mBanku. W kwestii PP mBanku, napisałem po przystąpieniu do PP wpis nt produktów tej instytucji i na tym na razie poprzestanę. Jeśli ktoś nie ma tam konta to polecam tutaj. Mam tam konto od około 7 lat i jestem z niego zadowolony.

W najbliższym czasie dalej planuję skupiać się na AdSense jako że jest to najwygodniejszy przychód, nie muszę a nawet nie mogę we wpisach reklamować klikania. Co innego z PP Złotych Myśli czy mBanku, gdzie by osiągać dobre efekty, należałoby znaczną część czasu blogowania poświęcać na przygotowywanie kampanii reklamowych.

Ja tymczasem wolę ten czas poświęcić na inwestowanie pieniędzy i dodawanie wpisów bo z tego będę miał jak sądzę większą korzyść i na tym jak sądzę skorzystają też bardziej Czytelnicy.

Jestem też w trakcie ustawiania opcji kanału RSS / Atol, tak aby każdy mógł zapisać się i pobierać wpisy do swojej strony iGoogle albo dostawać każdy wpis na e-mail. Jeszcze nie działa to jak bym chciał, ale pracuję nad tym.

Zachęcam też do dodania bloga od obserwowanych poprzez przycisk "Obserwuj" mniej więcej na środku prawej kolumny. Jeśli ktoś nie ma konta Google, zachęcam, od otwarcia, jako że jest to przydatne narzędzie, które bardzo mocno wykracza poza ramy zwykłej poczty e-mail jakie funkcjonują na portalach o2.pl czy wp.pl a mogę to stwierdzić bo tam nadal mam pocztę choć już rzadko zaglądam.

1 komentarz:

  1. Z tymi translatorami google, bing, yahoo itp. byłby ostrożny. Bardzo często tworzą bełkot a nie tłumaczenie. Proszę spróbować wrzucić sobie jakikolwiek tekst np. w angielskim i odczytać go po polsku. W swojej pracy natknąłem się już na tłumaczenia z włoskiego na angielski przy użyciu translatorów. Ja niestety musiałem przełożyć to z angielskiego - masę bzdur! Jakbym wiedział to bym się nawet nie podejmował tego zlecenia. Podaję przykład poniżej:


    It does not have to be never acted on the drives of Command with the motors in tension (qualifies to you from the command panel) If it had to become necessary to act on such dispositive you to always verify that: The qualification electrical worker is Off the emergency fungus is pressed

    OdpowiedzUsuń

Komentarze niecenzuralne, nie odnoszące się do posta, pisane tylko w celach marketingowych i z użyciem opcji Anonimowy - będą usuwane.

W celu komentowania bez logowania, wybierz opcję Nazwa/adres URL