czwartek, 25 czerwca 2009

Sprzedaż PDA LW Bogdanka

Dzisiaj na otwarciu pozbyłem się akcji debiutującej dzisiaj kopalni węgla. Zapisy na akcje były składane po 48 zł / sztuka. Cena dzisiejszego debiutu to 56,10 . Oznacza to zysk na przydzielonych akcjach 16,5% uwzględniając prowizję. Uwzględniając obecną cenę akcji, wskaźniki spółki na rok 2009 mogą wynieść C/WK=1,2, C/Z=14. Jako że możliwość dalszych większych wzrostów jest moim zdaniem niewielka, sprzedaz akcji uznałem za odpowiednie posunięcie.

Redukcja na LW Bogdanka wyniosła 88,2% ale dzięki użyciu limitu karty kredytowej, zmniejszyłem wpływ redukcji do 84,5%. Uwzględniając taką redukcję, zarobiłem 2,5% z kwoty zapisu na akcje (są to środki stanowiące 25% wartości portfela). Pieniądze były zablokowane przez 20 dni.

Po tej transakcji udział gotówki w portfelu wynosi 43% plus bezpieczne inwestycje (certyfikaty BPHFIZSN i ARKAFRN) 20%, razem 63%. Pozostałe składniki portfela (37%) to akcje Noble - 15%, LC Corp - 14% i PGF - 8%.

W najbliższych dniach przyjmuję postawę obserwatora rynku z możliwością zwiększenia jak i dalszego zmniejszenia zaangażowania w akcje.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze niecenzuralne, nie odnoszące się do posta, pisane tylko w celach marketingowych i z użyciem opcji Anonimowy - będą usuwane.

W celu komentowania bez logowania, wybierz opcję Nazwa/adres URL