czwartek, 18 czerwca 2009

Powrót do Noble Banku. Wahania kursów w początkowym okresie korekty.

Dzisiaj korzystając z sytuacji spadku kursu do akceptowalnego poziomu, odkupiłem akcje Noble Banku po 3,87 zł. Ilość akcji odpowiada kwocie jaką uzyskałem ze sprzedaży akcji ING Banku czyli około 10% portfela. Noble od lokalnego szczytu spadł około 10% i osiąga poziom cenowy sprzed czerwcowego odbicia na GPW i blisko minimów 1,5-miesięcznej konsolidacji. Dlatego sądzę, że w tej sytuacji, ryzyko pogłębienia się spadków jest mniejsze niż prawdopodobieństwo stabilizacji kursu w okolicach 4 zł.


Pakiet Noble Banku jest nieco mniejszy niż ten, który posiadałem w maju i który sprzedałem po 3,94 zł. Osiągnąłem symboliczny zysk na tym manewrze (+1%). Najważniejsze jest dla mnie to, że Noble Bank jest nadal spółką o ogromnym potencjale wzrostu kursu, którą obserwuję od dawna i należało ten pakiet odkupić ze względu na długoterminowe korzyści. W przypadku stabilizacji kursu poniżej 4 zł albo dalszego spadku, zamierzam powiększyć pakiet do około 15% portfela.

Inne składniki portfela na tle rynku

Na minus w portfelu wyróżnia się ostatnio Lotos i LC Corp, które spadają 2-razy mocniej niż rynek. Ze względu na już blisko 20-procentowe spadki od szczytów i na moim zdaniem wysoki potencjał wzrostu ich kursów, pozostawiam je w portfelu oczekując powrotu do lokalnych maksimów i z czasem ich przebicia.

Na plus wyróżniają się najbardziej defensywne składniki portfela czyli certyfikaty funduszy nieruchomości ARKAFRN12 i BPHFIZSN, które nie brały udziału ze wzrostach na GPW a teraz w czasie korekty, można nawet zaobserwować lekkie wzrosty ich cen. Poniżej porównanie indeksu WIG20 i kursu BPHFIZSN:


Również akcje dystrybutora farmaceutyków - PGF, które od początku czerwca są w lekkiej korekcie, teraz nie wykazują dodatniej korelacji ze spadkowym rynkiem a wręcz widać ujemną - rynek spada a certyfikaty i PGF rosną lub stoją w miejscu.

4 komentarze:

 1. PGF wydaje mi się w miarę stabilną inwestycją chociaż i tak zalicza korektę, patrząc po USA jutro lekkie odbicie ale w pn gramy na spadek :)
  Co sądzisz o Hardex ?
  MD

  OdpowiedzUsuń
 2. "8.6.Warszawa (PAP) - Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Noble Banku podjęło decyzję o połączeniu z Getin Bankiem. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami akcjonariusze Getin Banku za jedną akcję Getin Banku otrzymają 2,85 akcji Noble Banku - podała spółka w komunikacie.
  Połączenie nastąpi poprzez przeniesienie całego majątku Getin Banku do Noble Banku.
  Noble Bank wyemituje 738.584.941 akcji serii J przeznaczonych dla akcjonariuszy Getin Banku. (PAP)"
  Jaka perspektywa dla kursu Noble na najbliższą sesję i nie tylko.
  Derek

  OdpowiedzUsuń
 3. Kurs Getin 6,47 wychodzi 2,27 za jedną akcję Noble.

  OdpowiedzUsuń
 4. @ MD
  Hardex z grubsza wygląda na tani (C/Z i W/WK) i zdolny do generowania zysków(ciekawe rentowności, wiecej info o Hardex niedlugo na blogu sindicator-gpw.blogspot.com.

  @ Derek
  Getin Bank to nie Getin Holding. Na gieldzie jest notowany tylko Getin Holding. Polaczenie Getin Banku i Noble Banku jest juz zdyskontowane przez rynek, tzn nie powinno to miec wplywu na kursy.

  OdpowiedzUsuń

Komentarze niecenzuralne, nie odnoszące się do posta, pisane tylko w celach marketingowych i z użyciem opcji Anonimowy - będą usuwane.

W celu komentowania bez logowania, wybierz opcję Nazwa/adres URL