piątek, 19 czerwca 2009

Podsumowanie tygodnia

Ten tydzień upłynął pod znakiem spadków na GPW jak i giełdach reszty świata. Z portfela abecadlo.info, mocno ucierpiały spółki Lotos i LC Corp, o czym pisałem wcześniej.

Lotos

Prognozowałem, że wystąpi odbicie na koniec tygodnia, sugerując istnienie "grubych graczy" obstawiających wzrosty na kontraktach WIG20, którzy popchną rynek w kierunku maksimów tuż przed wygaśnięciem serii czerwcowej. Niestety nie zauważyłem mocnych, kilkudniowych wzrostów a jedynie odbicie w piątkowe popołudnie, sugerowane dobrym początkiem sesji w USA. Mimo wszystko na zamknięciu dzisiejszej sesji pożegnałem się z akcjami Lotosu po 22,50 zł / sztuka. Średnia cena nabycia wynosiła 15,52 zł co oznacza zysk 44% po odliczeniu prowizji. Akcje Lotosu kupowałem 1-3 miesiące temu. Wykres Lotosu poniżej:

LC Corp

Akcje tej spółki mocniej spadły od szczytów z końca maja/początku czerwca niż akcje Lotos. Odbicie w piątek było niewielkie, za małe by sprzedawać, więc dalej trzymam akcje.LW Bogdanka

Na rachunku w DI BRE rozliczono mi dzisiaj akcje Bogdanki, które stanowią teraz ok. 4-5% wartości portfela. Otrzymałem także zwrot nadpłaconych środków (redukcja zapisów). Spłaciłem też już saldo karty kredytowej, którą wykorzystałem do zmniejszenia redukcji.


W przyszły tydzień wkraczam więc z pokaźną ilością gotówki (ok. 30% portfela) i szukam okazji do jej zagospodarowania. Za priorytet stawiam wnikliwe sprawdzenie możliwości inwestycji w gaz ziemny (pisałem o tym wcześniej) i potencjalne włożenie środków w instrument wzrostu ceny tego surowca. Na GPW będę obserwował spółki, których akcje sprzedałem (Lotos, Getin, GTC) oraz inne ciekawe i moim zdaniem dość tanie (Agora, PKN).

Obserwując statystyki portfela, dochodzę do wniosku, że króluje w nim strategia inwestycji w spółki silne fundamentalnie, połączona ze strategią tzw. timingową, tzn. wykorzystywania krótko i średnioterminowych trendów cen w celu zyskania od kilku do kilkudziesięciu procent w czasie od kilku dni do kilku miesięcy. W przyszłości mam zamiar kontynuować i doskonalić tą strategię.

P.S. Ustawiłem przekierowanie ze strony abecadlo.info na www.abecadlo.info. Dzięki temu można już wchodzić na bloga bez wpisywania przedrostka www.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze niecenzuralne, nie odnoszące się do posta, pisane tylko w celach marketingowych i z użyciem opcji Anonimowy - będą usuwane.

W celu komentowania bez logowania, wybierz opcję Nazwa/adres URL