piątek, 19 czerwca 2009

Networking inwestycyjny

Każdy fan internetu posiada swoje ulubione strony na które często wchodzi, czyta i komentuje.

Inwestorzy giełdowi też są fanami internetu, który - oprócz kwestii technicznych dostępu do rachunków inwestycyjnych - wykorzystują w celu zbierania informacji o potencjalnych bądź już prowadzonych przez siebie inwestycjach.

Na źródła takich informacji, oprócz stron gazet i for typu Puls Biznesu czy Parkiet, urosły portale dot. inwestowania jak np. stockwatch.pl, investstock.pl czy sindicator.net, gdzie można dowiedzieć się o potencjalnych dobrych inwestycjach. Portale te, czasami z płatnym dostępem, koncentrują się na rozwijaniu własnych narzędzi analizy technicznej i fundamentalnej lub obu tych grup. Na pewno wśród tej licznej gupy portali i for, jest kilka wartych uwagi i każdy inwestor odszukuje te, które mu odpowiadają.

Sam też prowadzę "działania poszukiwawcze" w internecie. Moja ocena większości portali, forów dyskusyjnych i analiz jest niska, jako że często prezentują "atrapy" analiz i porad inwestycyjnych, opinie i oceny pobieżne, oparte na dziwnych argumentach lub ich brak a inwestor szukający informacji traci na nich swój czas.

Grupą stron, która jest moim zdaniem jedną z bardziej wartościowych, są blogi dot. inwestowania, zwłaszcza jeśli wpisy są szczegółowe i posiadają solidną argumentację, dlaczego blogger podejmuje dane działania w swoim portfelu czy pisze na dany temat. Na kilku takich blogach można się dowiedzieć zdecydowanie więcej jak na wielu forach razem wziętych.

Czym jest dobry networking inwestycyjny? Jest to proces wymiany informacji i sieć powiązań między aktywnymi inwestorami. Osoby te dzielą się wiedzą i informacjami, radzą się w kwestiach inwestycyjnych. Celem networkingu inwestycyjnego jest stworzenie środowiska, w którym inwestor w płynny i naturalny sposób będzie pozyskiwał i dzielił się wiedzą a przez to polepszał wyniki inwestycyjne swoje i innych.

Networkerzy inwestycyjni nie działają tylko w internecie. Po przejściu etapu regularnej korespondencji na forach, upowszechnia się korespondencja prywatna i tworzenie zamkniętych for/grup dyskusyjnych. Następnie najbardziej aktywni networkerzy inicjują wspólne spotkania "na żywo" aby się poznać osobiście i pogłębić znajomość między członkami grupy.

Poprzez tego bloga pragnę poinformować, że chętnie spotkam się z aktywnymi inwestorami w celu wymiany doświadczeń i szeroko pojętej współpracy inwestycyjnej.

2 komentarze:

 1. Grube ryby należą do takich grup wsparcia co też widać na giełdzie ale wejść do takiej grupy to inna historia. W końcu od czegoś trzeba zacząć :). Jak Ci się podoba dzisiejsza sesja WIG20 a szczególnie w USA, myślę iż zgodnie z prognozą.
  MD

  OdpowiedzUsuń
 2. @MD

  sesji spodziewalem sie bardziej wzorstowej, albo inaczej - baza czwartkowa byla za niska aby tydzien zamknąć na satysfakcjonującym poziomie.

  Do sprzedaży akcji pod spadkowo-boczny trend wakacyjny nie byl w piątek idealny moment, ale też nie byl zly.

  OdpowiedzUsuń

Komentarze niecenzuralne, nie odnoszące się do posta, pisane tylko w celach marketingowych i z użyciem opcji Anonimowy - będą usuwane.

W celu komentowania bez logowania, wybierz opcję Nazwa/adres URL