środa, 27 maja 2009

Wzrosty okazją do sprzedaży

Około tygodnia temu przegapiłem okazję do sprzedania akcji części spółek: Getin Holdingu, Noble Banku, ING Banku i LC Corp.

Dzisiaj okazja się powtórzyła, choć w stosunku od innych walorów. Sprzedałem akcje GTC po 18,22 zł, kupowane po 30 zł / sztukę, realizując stratę 39% oraz PGF po 33,99 zł, kupowane po średnio 19,48 zł, realizując średnio zysk 74%. zamiar odkupić te akcje przy poziomach niższych o 2-4% od tych, po których sprzedawałem.

Nadal obstawiam, że najbardziej prawdopodobnym scenariuszem na GPW w najbliższych tygodniach jest trend boczny, przy wahaniach kursów akcji, znajdujących się w portfelu +/- 5-10%. W takich warunkach będę wykorzystywał te wahania jako źródło zarobku.

Odnośnie kontraktu na sprzedaż EUR (FEURM09), otwieranego wczoraj przy cenie 442,19 zł, nadal ta pozycja jest otwarta, co mnie bardzo irytuje, jako że jest to pozostałość niedoszłego arbitrażu.

Dzisiaj była możliwość sprzedaży kontraktu z zyskiem około 100 zł, lecz ze względu na niską płynność zlecenie nie weszło tak jak bym chciał i ktoś dając tuż po mnie kilka groszy za kontrakt więcej, zawarł transakcję po kursie 441,10 zł, kiedy ja dawałem 441,03 zł. W tym czasie na rynku forex można było kupić 100 EUR po 440,40 zł.

To pokazuje jak rożni się rynek kontraktów walutowych GPW od foreksu i jak spready na kontraktach wpływają negatywnie na możliwość zyskownego zamknięcia transakcji zamiast generować zyskowność transakcji. Jak mówią, kto mieczem wojuje to i od miecza ginie.

2 komentarze:

  1. Też mnie dziś korciło, żeby opróżnić portfel akcji, ale powstrzymałem się. Liczę na to, że odbiliśmy się od wsparcia na 1780 pkt i z pomocą USA spróbujemy po raz kolejny zaatakować opór na 1910-1940 pkt

    Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  2. Nadal mam większość w akcjach, tak więc jeśli będą dajew wzrosty to może sprzedam pozostae akcje przy oporze na WIG20 a jak będą spadki to odkupie niedawno sprzedane akcje przy wsparciach. Tak czy inaczej widzę plusy dla portfela.

    OdpowiedzUsuń

Komentarze niecenzuralne, nie odnoszące się do posta, pisane tylko w celach marketingowych i z użyciem opcji Anonimowy - będą usuwane.

W celu komentowania bez logowania, wybierz opcję Nazwa/adres URL