poniedziałek, 11 maja 2009

Szalone wzrosty - czas zabezpieczyć portfel

Przed chwilą spieniężyłem zysk na akcjach LC Corp sprzedając po kursie 1,36 zł. Akcje kupowałem częściowo po 0,70 zł i częściowo po 0,98 zł, średnio po 0,88 zł. Daje to 94% zysku na pierwszym pakiecie i 38% na drugim, średnio 54% zysku na całości. Akcje kupowane w okresie 1-27 kwietnia 2009 stanowiły już blisko 17-18% portfela.

Pytanie dlaczego spieniężyłem zysk? Po tak dynamicznych wzrostach istnieje spore ryzyko głębszej korekty. Zgodnie z analizą techniczną, obecnie opór kształtuje się przy kursie 1,36-1,40 zł a wsparcie trendu dość nisko bo przy 1,12 zł.

Zakładam, że także realnym jest scenariusz konsolidacji w rejonach 1,30-1,40 i następnie dalsze wzrosty. Dlatego postanowiłem, że odkupię LCC za całą kwotę uzyskaną ze sprzedaży, przy kursie zakupu 1,31 lub niższym. W ten sposób uzyskam co najmniej 3% więcej akcji przy moim zdaniem ograniczonym ryzyku, że kurs mi ucieknie do góry.

Jeśli odkupię akcje a spadki będą większe i kurs dotrze do 1,12 zł, nie będę się tym przejmował tylko cierpliwie czekał. Wartość spółki jest moim zdaniem nie mniejsza jak wartość księgowa, czyli 2 zł na akcję i dopiero zakupy powyżej tej ceny są obarczone znaczącym ryzykiem.

Edit 14:30: właśnie przebity został opór, analizuję dalsze kroki.

Edit2 14:50: Przyczyną wybicia ponad opór na 1,36/1,40 może być informacja o przesunięciu daty publikacji raportu finansowego LCC za I kwartał z 15 na 14 maja. Tą informację podano około 13:50 czyli w momencie, kiedy kurs wybił. Przesunięcie daty na wcześniejszą może oznaczać dobry rezultat finansowy LCC, którym spółka chce się pochwalić. To może być bezpośredni powód tak szybkiej zwyżki i sprawić, że wzrosty będą kontynuowane, jednocześnie oddalając widmo testowania wsparcia na 1,12 zł. Nie wyklucza to jednak dalszych wahań kursu w okolicy 1,30-1,45 zł i szansy odkupienia akcji w okolicach 1,30 zł.

Tak szybkie i entuzjastyczne reakcje rynku mogą oznaczać, że spółka jest teraz wybitnie 'bycza' ale i zarazem spekulacyjna. Oznacza to, że trzeba się przygotować także na możliwą realizację pokaźnych zysków przez spekulantów po publikacji raportu czyli po 14 maja. Krótkoterminowo walor na pewno ryzykowny.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze niecenzuralne, nie odnoszące się do posta, pisane tylko w celach marketingowych i z użyciem opcji Anonimowy - będą usuwane.

W celu komentowania bez logowania, wybierz opcję Nazwa/adres URL