piątek, 29 maja 2009

ING idzie pod młotek

Dzisiaj sprzedałem akcje ING Banku po 334 zł / sztuka. Akcje kupowałem po 212,3 zł czyli zysk wyniósł 57%. Stosuję wobec nich podobną strategię, ja kw przypadku wcześniej sprzedanych spółek, czyli chcę odkupić niżej. Jako że akcje ING są nominalnie drogie, pewnie nie uda mi się zwiększyć ilości akcji, ale chociaż wygeneruję gotówkę na inne zakupy. Obecnie w gotówce mam blisko 50% gotówki portfela. Pozostałe jeszcze akcje to Getin H., LC Corp, Lotos, Plaza Centers oraz certyfikaty nieruchomości ARKAFRN i BPHFIZSN.

W przypadku waluty EUR, złotówka się umacnia i jak dotąd realizuje się teoria osłabienie PLN wskutek wygasania opcji na koniec miesiąca. Jeśli tak dalej pójdzie, zamknę otwarty kontrakt nietylko bez straty, ale i z zyskiem może nawet kilkaset PLN.

Edit: 17:00:

Pod koniec sesji zrealizowały się dwa zlecenia: odkupienia akcji ING Banku po 325,20 zł / akcja i PGF po średnio 32,50 zł / akcja. Oznacza to: w przypadku ING uwolniłem 2% gotówki odkupując tyle samo akcji a w przypadku PGF było to odkupienie 4% większej ilości akcji za tą samą kwotę. Procenty te już uwzględniają prowizję maklerską 0,35% x 2.

Dalsze plany zakładają odkupienie jeszcze Noble Banku oraz GTC. Najciężej może być z Noble, ponieważ akcje zachowują się dość mocno, przebijając niedawno poziom 4 zł / akcję.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze niecenzuralne, nie odnoszące się do posta, pisane tylko w celach marketingowych i z użyciem opcji Anonimowy - będą usuwane.

W celu komentowania bez logowania, wybierz opcję Nazwa/adres URL