wtorek, 12 maja 2009

Dalsze zabezpieczanie portfela przed korektą

Nie zniechęcając się wczorajszymi wzrostami na LC Corp (kurs wzrósł o ok. 8% od momentu sprzedaży akcji a zaczął rosnąć kilka godzin po sprzedaży) dzisiaj dokonałem kolejnej sprzedaży, tym razem akcji Getin Holdingu. Akcje kupowane po 4 zł sprzedałem dzisiaj po 5,89 zł, realizując 47% zysku, nie włączając prowizji.

Zakładam przynajmniej niewielką korektę ceny i odkupienie akcji nieco niżej.

Teraz wyjaśnienie.

Akcje tych dwóch spółek (LC Corp i Getin H.), najmocniej wzrosły w ciągu ostatniego miesiąca i tym samym ich potencjał wzrostu najbardziej się obniżył. W przypadku Getin H. kurs w ostatnich dniach konsoliduje się między 5,50 a 6 zł. Getin należy do WIG20 i w razie korekty na szerszym rynku, jego kurs może ucierpieć.

LC Corp stała się dla wielu osób spółką spekulacyjną do łatwych zysków. Zanim kurs LC Corp będzie dalej zdrowo rosnąć, korekta zdaje się konieczna.

W przypadku Noble Banku, kurs znacząco wzrósł, ale już od lokalnego szczytu na 4,47 zł spadł o ok. 10%. Podobnie GTC. W przypadku pozostałych spółek i certyfikatów (Lotos, ARKAFIZSN, BPHFIZSN), ich kursy są mniej skorelowane z WIG20 a ich potencjał wzrostu zdyskontowany tylko w niewielkim stopniu.

Akcje ING Banku rosną jednostajnie, znacznie wolniej niż Getin Holding, wzrost od dna jest procentowo znacznie niższy niż Getin H. Dlatego przynajmniej teraz nie planuję sprzedaży akcji tych walorów, jako że ewentualna korekta będzie niewielka lub może nie wystąpić (trend boczny).

Obecnie gotówka stanowi około 20% wartości portfela i jest przeznaczona na odkupienie niżej akcji LC Corp i Getin Holdingu, chyba że dowiem się o nowych faktach i pojawi się nowy pomysł inwestycyjny.

W niedalekiej przyszłości może też nastąpić sprzedaż w wezwaniu akcji Prospera, ogłaszanej przez Torfarm, wówczas ilość gotówki zwiększyłaby się do około 36-40%.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze niecenzuralne, nie odnoszące się do posta, pisane tylko w celach marketingowych i z użyciem opcji Anonimowy - będą usuwane.

W celu komentowania bez logowania, wybierz opcję Nazwa/adres URL