czwartek, 23 kwietnia 2009

Szczęściu trzeba pomagać!

Dzisiaj dość nietypowy wpis. Zapewne większość z Was ma wśród znajomych kogoś, kto coś wygrał w różnorakich konkursach organizowanych przez firmy w celu promocji produktów. Czasem też otrzymuję kupony, itp. aby kupić produkt, wysłać i ewentualnie zostać wylosowanym.

Od kilku lat również banki stosują takie strategie, m.in. PKO BP, Getin Bank, AIG Bank. Zamiast oferować lepsze oprocentowanie, kuszą do założenia lokaty czy wzięcia kredytu, możliwością wygrania w loterii bankowej. Może to być wycieczka, samochód, inna rzecz, spłata za nas kilku rat lub gotówka.

Myślę, że takich ofert nie można od razu odrzucać jako strata czasu, nie można też rzucać się jak dziki na takie oferty. Są bowiem takie które się opłacają lub nie. Jeśli mamy wolny czas i tak czy inaczej kupilibyśmy dany produkt, warto spędzić chwilę i wysłać zgłoszenie czy sms'a.

Odnośnie produktów bankowych do których dodane są nagrody, tutaj przeważnie wybierając produkt, bierzemy automatycznie udział w losowaniu. Kredytów, zwłaszcza konsumpcyjnych, wysoko oprocentowanych nikomu nie polecam, zatem ewentualne promocje nie mają tu znaczenia.

Jeśli natomiast bank oferuje nagrodę dla wybrańca spośród zakładających lokaty, można się na to skusić i założyć lokatę na minimalną kwotę kwalifikującą do losowania. Porównujemy oprocentowanie lokaty z najlepszą ofertą na rynku i oceniamy, czy jesteśmy gotowi ponieść taki koszt. Jeśli będziemy przez całe życie brać udział w konkursach, może się zdarzyć, że kiedyś sporo wygramy, bez ryzyka.

Życzę zatem szczęścia!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze niecenzuralne, nie odnoszące się do posta, pisane tylko w celach marketingowych i z użyciem opcji Anonimowy - będą usuwane.

W celu komentowania bez logowania, wybierz opcję Nazwa/adres URL