piątek, 17 kwietnia 2009

Roszada portfelowa

Dzisiaj dokonalem zmian na rachunku maklerskim IKE. Sprzedalem posiadane ostatnie już certyfikaty SECUSFIZ po średnio 660 zl / sztukę i kupilem akcje Prospera po kursie 7,01 (wiem, niestety dość drogo). W planach mam odsprzedanie za powyżej 10 zl w horyzoncie inwestycyjnym jak sądzę do 1 roku bo tyle myślę może maksymalnie potrwać calkowite wycofywanie PSP z gieldy. W wariancie skrajnie optymistycznym, możliwa do uzyskania od Torfarmu cena skupu to sądzę ok. 15 zl. W przypadku negatywnego scenariusza, myslę sprzedam akcje w okolicach 7 zl bo myślę niżej notowane nie będą.

Zmienilem też przygotowywane zestawienie posiadanych walorów i zsumowalem te na normalnym rachunku maklerskim z posiadanymi na koncie IKE, tak by w sumie sprawdzać czy nie przekraczam limitów zaangażowania w poszczególne walory i by obserwować, jak rośnie cala uzbierana i zainwestowana kwota. Wkrótce zamieszczę skan z zestawieniem. Też myslę zestawienie wstawiać regularnie, np. dwa razy w miesiącu, by czytelnicy mogli obserwować jak zmienia się portfel i jakie procentowo dlugoterminowe zyski uzyskuję na danych walorach i na calym portfelu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze niecenzuralne, nie odnoszące się do posta, pisane tylko w celach marketingowych i z użyciem opcji Anonimowy - będą usuwane.

W celu komentowania bez logowania, wybierz opcję Nazwa/adres URL