czwartek, 23 kwietnia 2009

Realizacja zysków

Dzisiaj zdecydowałem się na realizację zysów na spółce Immoeast (IEA). Sprzedałem cały pakiet posiadanych akcji. Oto przyczyny, dla których podjąłem taki krok:

1) spółka po prawie pionowych wzrostach z ostatnich miesięcy traci swoją "taniość" w stosunku do wartości księgowej, obecnie C/WK = 0,30 a gdy kupowałem akcje - 0,15

2) występuje bardzo duże zagrożenie nawet kilkunastoprocentową korektą wzrostów.

3) dzisiaj rynek zaoferował mi wysoki moim zdaniem kurs 8,23 zł za akcję - porównałem z kursem euro i kursem Immoeast w Wiedniu. Okazało się, że IEA jest notowany na GPW z niewielką premią ok. 1%. Czasem jest to premia a czasem dyskonto do 1-2% a więc teraz był korzystny moment.

4) widzę inne ciekawe spółki na które nie miałem gotówki

5) jeśli ziści się scenariusz spadków kursu i do tego czasu nic ciekawego nie kupię, zamierzam odkupić większośc wcześniej posiadanego pakietu akcji IEA. Kurs w okolicach 7 zł wydaje mi się odpowiedni.

6) kupowałem średnio po 4,15 a sprzedałem po 8,23 a więc zysk po prowizji wyniósł ok. 97% co wydaje mi się dobrym wynikiem (na pewno miałem sporo szczęścia).

Proponujcie, w co warto zainwestować ( wraz z argumentacją).

Edit: dokonałem pierwszej inwestycji - kupiłem akcje Prospera (PSP) do wielkości 15% portfela. Teraz rozważam dokupienie innych, z już posiadanych walorów lub nową spółkę. Jeśli cena certyfikatów na ropę RCCRUAOPEN spadnie poniżej 9 zł to pewnie dokonam zakupu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze niecenzuralne, nie odnoszące się do posta, pisane tylko w celach marketingowych i z użyciem opcji Anonimowy - będą usuwane.

W celu komentowania bez logowania, wybierz opcję Nazwa/adres URL