środa, 11 marca 2009

Killer strzela samobója

Jakiś czas temu pisalem o 10-dniowej lokacie internetowej Killer w Banku pocztowym. W czasach swietnosci oferowala ona 10% brutto w skali roku. Później bank obniżyl stawkę do 8% ale dzięki opcji uniknięcia podatku Belki można bylo zarobbić jak na lokacie 9,88%. Wystarczylo tylko zakladać lokaty po 1000 zl a podatek nie byl naliczany.
Później obniżono oprocentowanie do 7% co jednak dzięki uniknięciu podatku, przy kwocie lokaty 1000 zl dawalo brutto 8,64%.
Teraz minimalna kwota lokaty to 2000 zl przez co podatku nie można uniknąć i od 7% brutto otrzymamy na reke zaledwie 5,67% w skali roku. Ktoś z analityków Pocztowego widać woli odebrać przedsiębiorczym klientom a wspierać urząd podatkowy.
W tej sytuacji pozostaje mi przypomnieć o lokacie 7-dniowej w Eurobanku, oprocentowanej obecnie na 6% w skali roku. Tutaj wplacamy dowolną kwotę pomiędzy 200-2100 zl i cieszymy się brakiem podatku Belki. Na dodatek takic hlokat możemy zalożyć dowloną ilość a więc sumarycznie dowolna kwota będzie zwolniona od podatku.
Efekt jest porónywalny do lokaty opodatkowanej a oprocentowanej 7,41% w skali roku. Dodatkowo zyskujemy latwy dostęp do gotowki, jako że lokata odnawia się co 7 dni i można ją zamknąć w dowolnej chwili w placówce lub przez internet, a odsetki naliczone są za wszystkie pelne tygodnie trwania lokaty.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze niecenzuralne, nie odnoszące się do posta, pisane tylko w celach marketingowych i z użyciem opcji Anonimowy - będą usuwane.

W celu komentowania bez logowania, wybierz opcję Nazwa/adres URL